Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Як зрозуміти, що партнер вами маніпулює

Якщо ви постійно піддаєтеся чужій думці, це означає, що ви самі себе не приймаєте

Маніпуляційна поведінка партнера починається з малого. Фото: Networking24.ru
Маніпуляційна поведінка партнера починається з малого.
Фото: Networking24.ru

Вам здається, що ваш партнер вами маніпулює? Перед вами 12 ознак того, що це дійсно так.

Іноді багато з нас вдаються до різних маніпуляцій, щоб отримати щось від коханої людини. Ми можемо робити це навмисно просто для задоволення. А іноді ми робимо це приховано, намагаючись не входити в пряму конфронтацію, пише medic.ua.

Це така своєрідна гра двох коханців, і вона може приносити задоволення обом. До тих пір, поки хто-небудь з пари не починає відчувати себе повністю пригніченим і емоційно залежним. Як зрозуміти, де гра, а де – небезпечна для вас маніпуляція?

Найчастіше, маніпуляції можуть бути абсолютно нешкідливими і носити ігровий характер. Наприклад, ви можете почути від своєї дружини "Я не буду займатися з тобою сексом сьогодні, якщо ти не приїдеш додому раніше!" Або отримати від чоловіка сніданок у ліжко, після якого він просить вас відпустити його з друзями на риболовлю. Обидва приклади – маніпуляція, але вони не викликають негативних почуттів. Швидше посмішку.

Але що, якщо ці милі загрози перетворяться на щось не таке невинне?

Як ви думаєте, чи вмієте ви стояти на своєму і не відмовлятися від того, що дійсно важливо для вас? Чи вмієте ви говорити "ні", якщо вам дійсно не хочеться що-небудь робити?

Партнери-маніпулятори намагаються вибирати собі в пару таких людей, якими можна маніпулювати і управляти, тому що вони егоїстичні, і їм хочеться все робити по-своєму.

Ви можете не помічати цього на початку стосунків. Але якщо ви помітили, що милі загрози перетворюються в великі запити, а ваш партнер все частіше вас "пиляє" і зловживає своїм статусом, швидше за все ви потрапили в руки до маніпулятора.

Як визначити партнера-маніпулятора?

Як ваш партнер реагує на вас, коли ви відмовляєтеся що-небудь робити? Приймає ваше рішення з повагою? Або ж він вичікує кілька годин, щоб знову повторити своє прохання? Або ж він намагається умовити вас, погрожуючи і ображаючись? Або він відмовить вам в чому-небудь, наприклад в увазі, любові або сексі до тих пір, поки ви не погодитеся?

Якщо ваш партнер не може прийняти ваше рішення навіть після того, як ви чітко позначили свою точку зору, обґрунтувавши її причинами, або намагається щось зробити проти вашої волі, швидше за все перед вами маніпулятор.

Компроміси або постійні маніпуляції?

Маніпуляційна поведінка вашого партнера не почнеться раптово. Воно починається з малого і з кожним днем вам буде пред'явлено все більше вимог і запитів. Разом з тим, терпимість до ваших відмов буде танути на очах.

В кінцевому підсумку ви почнете відчувати себе абсолютно безпорадним.

Ви можете думати, що беззастережно погоджуючись на всі прохання вашого партнера, ви зміцнюєте ваші стосунки. Що таким чином ви зміцнюєте вашу любов. Але чи дійсно слово "ні" суперечить самим принципам справжньої любові?

Насправді ви не говорите "ні" не для любові, а через те, що ви боїтеся, що про вас стануть менше думати, що ви не виправдаєте очікувань, розчаруєте і будете поганим партнером. По правді кажучи, стосунки, в яких один з партнерів постійно затиснутий в кут і змушений весь час робити що-небудь проти своєї волі, не є любов'ю.

Ви будете в по-справжньому комфортних і правильних стосунках тільки тоді, коли вам не доведеться постійно поступатися і боятися висловити свою думку. Якщо ви постійно піддаєтеся чужій думці, це означає, що ви самі себе не приймаєте і відчуваєте потребу догоджати у всьому, щоб вас прийняли.

Це нелегко – прислухатися до свого істинного Я і чесно зізнатися в тому, що ви є жертвою маніпуляцій у стосунках. Однак саме усвідомлення – це вже перший крок в роботі над собою.

Використовуйте ці 12 ознак, щоб зрозуміти, маніпулюють чи вами.

Тривога. Ви відчуваєте себе неспокійно кожен раз, коли ваш партнер збирається попросити вас про що-небудь. Ви боїтеся, що вас попросять про що-небудь, чого ви не хочете робити, але вам доведеться погодитися.

Ви ненавидите себе. Ви ненавидите себе за слабкість. Ви розумієте, що вами користуються, але ви не можете з цим нічого зробити.

Ви не можете сказати "ні". Навіть думка про відмову здається вам божевільною. Ви відчуваєте безпорадність, коли хочете відмовити. Ви знаєте, що вам потрібно це зробити, але ви просто не можете.

Ви виправдовуєтеся. Ви намагаєтеся міркувати з самим собою, виправдовуючи свої вчинки. Ви переконуєте себе в тому, що ви робите це для стосунків, для коханої людини, в ім'я любові і сім'ї.

Ви – поганий партнер. Вам здається, що своєю відмовою ви вбиваєте стосунки. Що ви стаєте поганим, коли відмовляєте. Що ви винні в тому, що не можете зробити що-небудь для коханого.

Запити та очікування ростуть. Незалежно від того, що ви робите і на що йдете, вами все одно незадоволені. Від вас завжди просять більшого.

Ви не можете замовкнути. Ви не можете просто сказати "ні" і замовкнути. У вас є глибока потреба пояснювати всі свої дії себе і всім оточуючим. Ви хочете, щоб ваш партнер розумів ваші почуття і ваші думки. У той час, як ваш партнер не вважає за потрібне виправдовуватися перед вами за відмову.

Ви ненавидите незручні паузи. Коли ваш партнер просить вас про що-небудь, ви не в змозі відповісти відмовою. Замість цього ви завмираєте на кілька секунд, а потім знову і знову дозволяєте себе використовувати.

Це ваша вина. Ви звинувачуєте себе за те, що ви – поганий партнер. Ви відчуваєте себе ніяково, байдикуючи і розслабляючись, адже ви могли б зробити щось, щоб догодити своєму партнерові.

Зобов'язання. Ви впевнені, що ви постійно повинні робити що-небудь для партнера. Ви впевнені, що вас не будуть любити, якщо ви перестанете це робити.

Ви не можете брехати. Ви не брешете навіть тоді, коли точно знаєте, що про це ніхто не дізнається. Наприклад, ви не можете сказати своєму партнерові, що ви зайняті, щоб не виконувати його прохання.

Ви егоїстичні. Ви впевнені, що ви робите як егоїст, якщо не виконуєте прохання партнера. Ви відчуваєте провину, коли ви відмовляєте. Ви навіть не можете дивитися своєму партнеру в очі, коли ви змушені відмовити йому.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів