Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Як збільшити тривалість життя і уповільнити процес старіння. Уривок з книги "Transcend"

Експерти пропонують науково обґрунтовану програму, яка дозволить прожити досить довго, щоб жити вічно

Книга стала бестселером. Фото: mann-ivanov-ferber.ru
Книга стала бестселером.
Фото: mann-ivanov-ferber.ru

ВідомийфутурологРейКурцвейлідоктормедициниТерріГроссмандосліджувалитисячінауковихробіт,щобпереконатися,щоновідослідженнявмедициніітехнологіїдозволятьнамсуттєвозбільшититривалістьжиттяіуповільнити процес старіння.Читайтеуривокзкниги "Transcend. Дев'ятькроківнашляхудовічного життя".

ВосновіПланулежатьдваосновних принципи:профілактикаіраннядіагностиказахворювання.КлючовіпунктиПлану:

-Розмовазлікарем

-Релаксація(управліннястресом)

-Оцінкастануорганізму

- Живлення

- Харчові добавки

-Зменшеннякалорійностіраціону

- Фізичне навантаження

- Нові технології

-Детоксикація(очищенняорганізму)
.

Сьогодні ви стали старше, але чи постаріли? Якщо випили кілька чашок зеленого чаю, з'їли п'ять порцій фруктів і овочів, хоча б півгодини займалися спортом в своїй цільовій зоні пульсу, взяли оптимальні для свого віку і стану здоров'я харчові добавки, приємно провели час з близькими друзями і коханою людиною, випили келих червоного вина, у вас була романтична (і фізична!) близькість з чоловіком або партнером, і ви добре спали вісім годин поспіль, ймовірно, якщо і постаріли, то дуже незначно. А якщо ви весь день просиділи на дивані, їли пончики на сніданок, пропустили обід, випили занадто багато кави, курили сигарети і сперечалися з друзями, колегами або близькими, то, швидше за все, сильно постаріли. Можна виглядати старим в 30 років і молодо в 60 – вся різниця в тому, який спосіб життя ми вибираємо день за днем і годину за годиною.

Здоровий мозок

Мозок на 60% складається з жиру, тому для його здоров'я особливо важливо споживати корисні жири. Як ейкозапентаєнова кислота (ЕПК), так і докозагек-саєнова кислота (ДГК), що становлять основу жирів омега-3, які містяться в рибі, вважаються важливими компонентами тканин мозку. Основним каталізатором старіння мозку виступає запальний процес (гіперактивація імунної системи). Тому наші рекомендації по харчуванню, покликані скоротити запалення, наприклад виключення з раціону вуглеводів з високим глікемічним індексом (продукти з високим вмістом цукру і крохмалю), також важливі і для збереження здоров'я мозку.

brain

Фото: flickr.com

За данимиподвійнихсліпихплацебо-контрольованихдосліджень,що приводилисявтакихпровіднихмедичнихжурналах,якNutrition,такіпоживніречовининадзвичайнокориснідляздоров'ямозку.

Вінпоцетин – натуральна добавка, що отримується з рослини барвінок. Підсилює кровообіг в головному мозку, а також підвищує рівень аденозинтрифосфату (АТФ) – джерела енергії для мозку. Дослідження показали, що винпоцетин покращує пам'ять як у людей з гарною пам'яттю, так і у тих, хто страждає її втратою.

Фосфатидилсерін – натуральна складова клітинної мембрани. Його найбільш високий вміст припадає на клітини мозку. Вживання фосфатидилсеріну уповільнює втрату пам'яті і, за даними досліджень, може сприяти відновленню пам'яті у деяких пацієнтів з віковими погіршенням пам'яті. Також фосфатіділсерін знижує рівень кортизолу – основного гормону старіння.

Ацетил-L-карнітин – натуральна речовина, що підвищує продуктивність мітохондрій – джерел енергії всередині клітин. Також захищає мозок від старіння, сповільнюючи запальні процеси в тканинах мозку.

Гінкго білоба протягом тисячоліть використовується в традиційній китайській медицині в якості одного з основних компонентів. Екстракт цієї рослини підсилює мозковий кровообіг. Результати численних досліджень вказують на його здатність сповільнювати втрату короткочасної пам'яті у літніх людей. В Європі гінкго білоба вважається рецептурним лікарським препаратом, і рецепти на нього виписуються частіше, ніж на будь-яку іншу лікарську речовину для лікування втрати пам'яті.

ЕПК і ДГК є основні складові жирів омега-3 і присутні у високій концентрації в тканинах мозку. Обидві кислоти сприяють збереженню еластичності мембран клітин мозку. Як уже згадувалося, наш мозок на 60% складається з жиру; якщо рівні ейкозапентаенової і/або докозагексаєнової кислот падають нижче норми, мозок замінює корисні жири менш "правильними", такими як омега-6, і навіть небезпечними трансжирами. Коли це відбувається, клітинні мембрани втрачають свою еластичність і передача сигналів між нейронами порушується. Безліч досліджень показало, що вживання добавок ЕПК / ДГК може приводити до поліпшення настрою і позбавлення від таких симптомів, як депресія і тривожність.

Фосфатидилхолін вважається ключовою складовою клітинних мембран всіх наших клітин,в тому числі і клітин мозку. Дослідження показали, що вживання фосфатидилхоліну в якості харчової добавки може сприяти поліпшенню пам'яті і здатності до навчання у людей, які не страждають на психічні розлади.

S-аденозилметионін – натуральна амінокислота, яка в нормі виробляється людським організмом і бере участь в метилировании (див. Розділ 5). Найчастіше в організмі людини зрілого віку зміст S-аденозілметіонін критично низький
.

Сон – эце важливо

Програмапоорганізаціїоптимальногонічногосну.

1. Харчуйтесяправильно.Придотриманнірекомендаційзагальнесамопочуття поліпшиться,травленняприйдевнорму,івибудетеспатикраще.

2. Пам'ятайте,щофізичнівправисприятливовпливаютьнаприроднийциклсну.Якщовивідчуваєтетруднощі зісном,збільштеаеробне навантаження,алепам'ятайте,щоне вартозайматисяфізичнимивправамибезпосередньопередсном.Аеробне навантаженнявивільняєендорфіни-природніхімічнісполуки,що знижуютьрівеньстресу.

23187094652_388b48b494_b

Фото: flickr.com

3. Дотримуйтесьнаших рекомендаційщодо зменшеннястресу.

4. Виробітьіпрактикуйтекультурувідходу досну.Це означає,щопізноввечерінеобхіднознизитисвоюактивністьізайнятисячимосьрозслаблюючим,наприкладпочитати.Рішенняскладного завданняабопрослуховуваннязбудливоїмузики некращийспосібзавершитисвійдень.Найбільш підходящимбудеяке-небудьрутинне заняття.

5. Якщоуваспроблемизісном,скоротітьспоживаннякофеїнуабозовсімвідмовтесявіднього.Не пийтекавивденьабоввечері.

6. Дізнайтеся, чи не страждаєте ви апное уві сні. Це поширений стан, при якому людина уві сні тимчасово перестає дихати. Це одна з найчастіших причин поганого сну. Нічні епізоди апное (буквально "без повітря") збільшують ризик підвищення кров'яного тиску і серцевих захворювань. Під час нападу апное уві сні людина може задихатися, хоча найчастіше воно протікає безсимптомно. У людей з помірною або важкою формою апное сну частота нападів варіюється від декількох десятків до сотень за ніч. На це захворювання страждають багато з тих, хто часто хропе.

7. Розгляньтеможливістьприйомунатуральниххарчовихдобавок,які сприяютьхорошому нічномусну(L-тіанін,гамма-аміномаслянакислота,мелатонін).

Як підтримати роботу серця

Факториризикурозвиткусерцевихзахворювань:генетичнаспадковість,вік(чоловікстарше45роківабожінкастарше55),куріння,надмірна вага,підвищенийхолестеринігомоцистеїн,проблемизартеріальнимтиском,стрес,недостатнє фізичне навантаження.

Ожиріння, сидячий спосіб життя, куріння цигарок і навіть поганий нічний сон призводять до підвищення рівня С-реактивного білка в крові, а він, як відомо, ключовий показник запалення. І перший крок на шляху до зниження рівня СРБ – боротьба з перерахованими факторами ризику. Крім цього, необхідно ліквідувати інші джерела запалення в організмі, наприклад гінгівіт (захворювання ясен) або артрит. Встановлено, що, незалежно один від одного, міцний сон і фізичні навантаження знижують загальний рівень запалення. Недостатньо тривалий або неспокійний сон протягом кілька ночей сприяє збільшенню рівня запалення в крові. Обструктивне апное, яке скорочує час глибокого сну, асоціюється з високим артеріальним тиском і серцево-судинними ускладненнями. Недавні дослідження свідчать, що апное уві сні збільшує запалення, що, в свою чергу, посилює ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

games

Фото: flickr.com

Якборотисязістресом

Які дії ви можете зробити для управління стресом? По суті, все зводиться до способу життя і настрою. Під способом життя ми розуміємо те, чим ви займаєтеся день за днем, хвилину за хвилиною. Навіть той вибір, який ви робите щодо деяких найбільш пересічних складових життя, може чинити сильний вплив на ваш рівень стресу і стан здоров'я. Під настроєм ми розуміємо погляд на життя. Ваші очікування не просто мрії; роздуми про майбутнє перетворюються в збуваються пророцтва. Численні дослідження показали, що оптимістичні, довірливі, безтурботні, толерантні і задоволені люди, як правило, щасливіші, здоровіші і довше живуть. Це не означає, що "нероба" завжди здоровий, а "трудоголік" завжди хворий. Конкуренція, амбіції, і навіть одержимість роботою можуть давати заряд позитиву і здоров'я, якщо ваше прагнення до досягнення цілей конструктивне та забарвлене позитивними емоціями. А значить, вирішуючи поточні завдання, потрібно пам'ятати про чотири C (в перекладі – про "вовків"):

- Виклик (Challenge) — вибирайтеважкодосяжнумету,гіднувашихзусиль.

- Зобов'язання (Commitment) — продовжуйтейтидометивідповідно довикликом.

- Цікавість (Curiosity) —  культивуйтевсобінеупередженістьібажанняпізнавати.

- Креативність (Creativity) — використовуйтеуявудляінновацій.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів