Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Як узаконити спірний кордон ділянки, не доводячи до суду

Звертаємося до комісії з питань землекористування

На межі. Для вирішення земельних розбіжностей рай- і облрадами створюється спеціальна комісія.
На межі. Для вирішення земельних розбіжностей рай- і облрадами створюється спеціальна комісія.

"Моя мама вирішила узаконити земельну ділянку, з присвоєнням їй кадастрового номера. Ділянка приватизована в 1996 році (мається державний акт), і межує з двома сусідніми. А як відомо, для отримання кадастрового номера необхідно дотримання ряду формальностей, і одна з них – це підписання сусідами акта про те, що вони згодні з межами ділянки. Один сусід згоден, а от з другим несподівано виникла велика проблема. Він мало того, що протягом декількох років потихеньку прихопив собі 6 соток нашої землі, так ще не хоче їх віддавати по-мирному – і категорично відмовляється підписувати документ про межу! У цього сусіда дачна ділянка трохи менша нашої навіть за документами, і також приватизована. Питали у нього, чому він не хоче підписати Акт про узгодження з ним кордону ділянки, а у відповідь почули: "А чому це у вас повинна бути більша ділянка, а у мене – менша?!". Підкажіть, будь ласка, як можна узаконити кордон ділянки без підпису цього злісного сусіда, не доводячи справу до суду, і все ж отримати кадастровий номер?" — Тетяна Л.

Відповідає Вадим Тасун, юрист Міжнародної адвокатської компанії "УкрЮрЦентр":

"Для вирішення земельних розбіжностей районними і обласними радами створюється спеціальна комісія. Особа, зацікавлена у вирішенні земельного спору, може звернутися до такої комісії з заявою щодо неможливості узгодити межі земельної ділянки в натурі, у зв'язку з ненаданням згоди суміжними землекористувачами. За наявності такого прохання цей спір розглядається колегіально комісією з питань землекористування. Якщо під час розгляду земельного спору буде доведено, що відмова сусіда щодо погодження меж є безпідставною, Комісія прийме рішення про необхідність підписання Акту сусідом, або про погодження меж земельної ділянки без підписів суміжних власників або землекористувачів. Протокол Комісії додається до Акту встановлення та погодження меж земельної ділянки, а далі документи оформлюються в загальному порядку".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів