Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Киянка в пологовому будинку отримала тяжку травму: Ви забрали у мене можливість бути повноцінною мамою

Жінка звинувачує акушера-гінеколога, а в пологовому будинку заявляють, що готові за наклеп подати на породіллю до суду

Киянка Олександра Лугова під час пологів отримала травму, після якої довгий час не зможе ходити. Фото: cdn.minval.az
Киянка Олександра Лугова під час пологів отримала травму, після якої довгий час не зможе ходити.
Фото: cdn.minval.az

Киянка Олександра Лугова під час пологів отримала травму, після якої довгий час не зможе ходити. Молода мама звинувачує у всьому акушера-гінеколога. Свою історію Олександра опублікувала в Facebook, за тиждень вона набрала майже тисячу репостів і сотні гнівних коментарів на адресу лікарів. Сайту Сегодня.ua вдалося отримати коментар акушера-гінеколога, яку звинувачує жінка, і дізнатися, чому лікарі майже ніколи не несуть відповідальності.

У чому винна акушер-гінеколог?

"Уже півтора місяця після пологів я лежу і не можу ходити. Я не можу взяти свого улюбленого малюка на руки, заколисати вночі, коли його щось турбує, не можу покласти його поруч з собою, не можу бути тією мамою, якою я мріяла . Всі ці дні у нас позмінно вдень і вночі чергують мами, які доглядають за нашим Данечкою і за мною. За цей час я виїжджала з квартири тричі – щоб з'їздити на УЗД і рентгени до лікарні. Акушер-гінеколог, яка приймала в мене пологи , жодного разу не подзвонила і не запитала, як я почуваюся, хоча знає, що через мій стан у мене навіть не було огляду після пологів. У січні, якщо кістки сходитимуться і хрящ правильно зростеться, я зможу почати ходити на милицях. Але малюка на руки я зможу взяти через місяців три", – розповідає свою історію в соцмережі Олександра Лугова.

Ще на 33-му тижня вагітності дівчина поскаржилася акушеру-гінекологу Надії Демініній на сильні болі в тазу і труднощі з ходьбою. На що отримала рекомендацію більше лежати, стверджує вона. Для попередження травми варто було всього лише зробити УЗД і направити на кесарів розтин, вважає Олександра.

_new_life__artem_kulaksyz__photographers.ua

Фото: New Life/Artem Kulaksyz/photographers.ua

Після пологів в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології (ІПАГ) Олександра не змогла піднятися з ліжка і відчувала жахливий біль в спині. На скарги акушер-гінеколог запевнила, що це типовий стан після пологів і потрібно розходжуватися, викликати масажиста, якого в лікарні немає, пише вона.

"Я ходила – якщо це можна так назвати – через страшний біль і сльози. Ночами плакала від безсилля і болю через те, що немає поліпшень. Ми говорили акушеру-гінекологу, що в інтернеті читали про розрив симфізу і за всіма показниками схоже, що це він. На що вона говорила, що цього бути не може", – додає Олександра Лугова.

За словами жінки, без її відома новонародженому вкололи антибіотик через температуру 38,3, про що повідомили за фактом. На шостий день Олександру почали виписувати. За її розповіддю, лікарі так і не встановили причини болю після пологів і навіть не зробили аналіз крові. Вдома їй ставало все гірше. На 14-й день після пологів вона звернулася до приватної клініки, де лікар відразу сказав, що це розрив симфізу з імовірністю 95% і, що акушер-гінеколог повинен був запобігти його або терміново лікувати після пологів. Ще через три дні Олександрі Луговий надали допомогу в інституті ортопедії, де рентген та УЗД підтвердили діагноз і розходження кісток на чотири сантиметри.

"Я б в житті нікого ні в чому не звинувачувала, що до пологів не діагностували або під час пологів порушили. Мені просто потрібно було допомогти, а не боятися визнати, що помилилися. Надіє Каземирівно, ви забрали у мене можливість бути повноцінною мамою в перші місяці життя мого малюка", – пише жінка.

"Все, що вона написала, – нісенітниця і брехня", – головлікар ІПАГ

"Сегодня.ua" вдалося зв'язатися з головним лікарем відділення ІПАГ, де народжувала Олександра. Інститут дійсно переполохав запис їхньої пацієнтки в Facebook, і це питання було піднято для з'ясування ситуації. Нам так і не вдалося отримати відповіді на поставлені запитання, але ми отримали пояснювальну записку акушера-гінеколога Надії Демініної, яку дівчина практично звинувачує в халатності. Згідно з цією запискою, Олександра дійсно звернулася на 33-34 тижні вагітності зі скаргами на тягнуть болі внизу живота. Після проведення УЗД (в своєму пості Олександра пише, що воно не проводилося) лікарі діагностували загрозу передчасних пологів і запропонували госпіталізацію. Жінка відмовилася через "дуже важливий проект", оскільки вона працює на одному з центральних телеканалів. Медики за згодою Олександри зробили все необхідне для запобігання передчасним пологам.

"Через два тижні було проведено контрольне УЗД. Активних скарг від жінок не було", – йдеться в пояснювальній записці акушера-гінеколога.

За словами Надії Деменіної, Олександра проходила УЗД і огляд ще кілька разів, але ніяких скарг не було, а від передпологової госпіталізації вона відмовилася і до акушерського відділення потрапила вже в день пологів.

Також жінка в пості зазначає, що їй довелося народжувати без анестезії, але за словами акушера, пологи повинні були знеболити внутрішньовенним введенням розчину фентанілу.

23ardas

Фото: rebenok.by

У пояснювальній Демініна пише, що протягом першої доби після пологів Олександра ні на що не скаржилася і тільки через кілька днів під час обходу сказала, що відчуває біль в попереку. "За словами жінки, такі ж болі у неї були на 13-му тижні, і вона зверталася до ортопеда. Тоді болі пропали без лікування, і лікар рекомендував звернутися до нього після пологів. Але письмового висновку про консультацію лікаря у неї не було", – пояснює акушер.

При повторних оглядах невропатолог призначив терапію, наступного дня Олександра сказала, що болі в попереку хвилюють менше. Оскільки аналіз крові проводився в день пологів, а інші аналізи протягом її перебування у відділенні – повторних аналізів при виписці не було потрібно – вони були в нормі.

"У присутності рідних, під час виписки зі стаціонару, жінці порекомендували якомога швидше звернутися до ортопеда, в якого вона була на 13-му тижні і який, за словами жінки, наполягав на проведенні МРТ після пологів", – пише кандидат медичних наук Надія Демініна.

А дзвонити акушер не могла, оскільки перебувала за кордоном у відпустці, про що Олександру попередили. Щодо уколу новонародженому акушер додає: "Є письмова згода жінки на проведення лікування та клінічного обстеження дитини, поданої ще в день пологів".

"Все, що вона написала – це нісенітниця і брехня. І як головний лікар я можу подати на неї до суді!" – відреагувала на запис Олександри в соцмережі головний лікар ІПАГ Любов Слєпова.

Можна залучити до відповідальності медперсонал?

За словами адвоката Сергія Гули, залучити медиків до відповідальності практично неможливо. Часто перед пологами вагітним дають підписувати документи, які знімають з медперсоналу відповідальність за наслідки або дають право здійснювати будь-які дії під час пологів без згоди породіллі.

"Ще до пологів вагітній часто пропонують підписати різні документи. У нашій родині був випадок, коли нам дали документ з 18 пунктами про те, що лікарі знімають з себе відповідальність за будь-яку негативну ситуацію і друге, лікарі ставлять перед фактом, що вони застосовуватимуть необхідні , на їхню думку, медичні маніпуляції і вагітні з цим погоджуються, не читаючи документи. Краще не підписувати ніяких документів і чітко попереджати акушерів чи лікарів, які прийматимуть пологи про те, що будь-які маніпуляції, уколи можуть бути тільки за вашою згодою, що гарантується медичним правом. На жаль, в Україні склалася така ситуація, що притягнути до відповідальності лікарів практично неможливо. Я відстежую цю ситуацію і не пам'ятаю жодного успішного процесу при очевидній помилці лікаря. Зазвичай справа або не доходить до суду, або розвалюється в суді", – пояснює Сергій Гула.

doctor-pic905-895x505-10071

Фото: Shutterstock

Щоб уникнути порушення прав під час пологів або попередити непрофесійні дії акушера, необхідно ознайомитися з наказами Міністерства охорони здоров'я про акушерської та гінекологічної допомоги, зазначає юрист. За його словами, лікарі часто використовують незнання, внаслідок чого потім жінки скаржаться на медперсонал в пологових будинках.

Приклад Олександри Лугової далеко не єдиний, їх в Україні тисячі, масштабність недбалості акушерів демонструє флешмоб в соцмережах під тегом # ГодіМовчати. Сотні українок в Facebook заявляють про несумлінне ставлення до себе акушерів-гінекологів та наводять приклади зі свого досвіду. За опитуванням проведеному 2015 ГО "Віват Сократ" і Центру розвитку сім'ї "Семицвіт", проти волі жінок в 37% випадках розкривали плодовий міхур, а майже кожній третій опитаній жінці акушери тиснули на живіт, незважаючи на те, що цей метод заборонений через високий ризик для здоров'я дитини і 33% жінок розрізали промежину, хоча ВООЗ вважає таке втручання невиправданим. Кожна п'ята породілля заявила про неповажне ставлення, кожна третя – про байдужість акушерів та лікарів, а про низький професіоналізм заявили 16% опитаних.

 

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів