Головна Сьогодні

Чи може роботодавець відмовити у видачі страховки, якщо працівниця вагітна

І що буде, якщо вона приховає факт своєї вагітності

Медична страховка. Приховавши свою вагітність, швидше за все, її можна не отримати.
Медична страховка. Приховавши свою вагітність, швидше за все, її можна не отримати.

"З 11 січня 2016 року я офіційно працевлаштована, але при цьому у мене є проходження випробувального терміну на протязі 3 місяців, відповідно до 11 квітня 2016 р Я на шостому місяці вагітності і при оформленні на роботу не повідомила роботодавця про своє становище. У мене був лікарняний лист тривалістю 8 днів, після чого мій керівник сказав мені, що мій випробувальний термін продовжується з урахуванням днів лікарняного на 8 днів. Чи правомірні дії мого роботодавця? Після проходження випробувального терміну мені зобов'язані видати медичну страховку. Чи може компанія відмовити мені в отриманні медстраховки, враховуючи, що я в цей момент вагітна?", – Юлія Т., м Київ.

Відповідає Кирило Бобровний, провідний фахівець "УкрЮрЦентра":

"Відповідно до ст. 27 КЗпП, випробувальний термін при прийомі на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців. Якщо працівник в період випробувального термін був відсутній на роботі у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або з інших поважних причин, випробувальний термін може бути продовжений на відповідну кількість днів, протягом яких він був відсутній. Однак зазначимо, що хвороба або відпустка працівника (або інші поважні причини відсутності) не означають автоматичного продовження випробувального терміну.

На практиці для продовження випробувального терміну видається наказ про його продовження. Логічним видається, що такий наказ може бути видано тільки до закінчення терміну випробування. Якщо ж термін завершився і він не був своєчасно продовжений, слід вважати, що працівник пройшов випробувальний термін.

Що стосується медичної страховки, то це питання регулюється договором між вашим роботодавцем і страховою компанією. Швидше за все, страховка не поширюється на співробітників, які при прийомі на роботу приховали інформацію про стан здоров'я".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти