Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Після шести років дівчаткам здається, що хлопчики розумніші – психологи

Стереотипи, які діти засвоюють з раннього віку, в майбутньому можуть скоротити шанси дівчаток на те, щоб отримати престижну роботу і побудувати успішну кар'єру

Вчені досліджували поведінку 400 дітей. Фото: AFP
Вчені досліджували поведінку 400 дітей.
Фото: AFP

З шести років дівчатка починають вважати, що обдарованість – це чоловіча риса, з'ясували психологи, дослідивши поведінку 400 дітей.

Результати своїх досліджень вони опубліковані в журналі Science.

Також зазначається, що вони уникають заходів та ігор, які, як вважається, призначені для розумних дітей і вважають хлопчиків більш видатними.

"Дівчата не тільки починають вбирати стереотипи суспільства, а й схиляються до видів діяльності, які продиктовані цими стереотипами", – пояснює співавтор дослідження професор Андрій Сімпіан.

Раніше він з'ясував, що жінки менш схильні процвітати в областях, для яких обдарованість вважається обов'язковою – математики, фізики і філософії.

У дослідженні наголошується, що стереотипи, які діти засвоюють з раннього віку, в майбутньому можуть скоротити шанси вже дорослих дівчаток на те, щоб отримати престижну роботу і побудувати успішну кар'єру.

Відзначається, що це шкодить не тільки їм, а й економіці, вважають фахівці з Глобального інституту МакКинси – наприклад, через різницю в оплаті праці всього в 22% Великобританія втрачає мільярди фунтів.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: gazeta.ru

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів