Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Правила весняного генерального прибирання: запастися всім необхідним і визначитися з головною метою

Експерти радять расхламлять простір і прощайться з "нелюбимими"


Важливо правильно підготуватися. Гарні миючі засоби
Важливо правильно підготуватися. Гарні миючі засоби

З приходом весни хочеться оновити своє житло, і багато людей затівають в цей період генеральне прибирання – адже нарешті є можливість розкрити вікна, гарненько все провітрити, перепрати, вичистити і впустити в оновлене житло тепло і затишок. До такого важливого заходу потрібно підготуватися заздалегідь: скласти план дій, закупити миючі засоби та аксесуари, підібрати музику, а також заповнити холодильник продуктами – щоб в процесі наведення чистоти не відволікатися на приготування. Існують цілі системи, які включають в себе детальні інструкції або покрокове керівництво по системам прибирання в різних зонах житлоплощі.

Про головні методи приведення будинку в порядок, як зрозуміти, який підійде саме вам і які "аксесуари" знадобляться в процесі, "Сегодня" розповіли київська домробітниця Тетяна Лукашевич і покоївка чеського готелю Анна Іванченко
.

ДВА СПОСОБИ ГЛОБАЛЬНИХ ЗМІН

Для початку розберіться з великою кількістю речей, які, власне, і захаращують простір. "Більшість українців зберігають удома багато непотрібного, що займає простір і заважає зробити квартиру чистою і охайною. Я вважаю, це відбувається з двох причин. Перша – страх злиднів: люди, які виросли при тотальному дефіциті і в страху забивали антресолі рушниками, сірниками, консервами та іншим, навіть при нинішньому достатку продовжують складувати речі – але ж такий непотріб забирає не тільки вільне місце в квартирі, але і енергію. Друга причина – сезонна і ритуальна: багато хто змушений зберігати величезну кількість сезону й одягу, святкових речей, які потрібні раз на рік (наприклад, форми для Пасхи або штучну ялинку). Саме тому варто розвантажувати житловий простір, щоб звільнити місце для життя", – пояснює Тетяна.

Зважившисьнагенеральне прибирання,розберіться,яквиготовівитратитичас:зробитиприбираннязараз,виклалисязавихідні,іне думатипро те,щощось незавершено.Абожпрацюватинадчистотоювбудинкуповільноіметодично,розбившибудинокнаневеликізони.Длярізнихпідходівіснуютьсвої,спеціальнорозроблені,видиприбирання.

1. МЕТОД КОН МАРІ.ЯпонкаМаріКондопридумаласистему,приякійвідвсьогонепотрібногоможнапозбутисязараз.Потімнаведенняпорядкустанепростим і легкимзавданням.Адженаскількипростішеприбратичистіповерхніінапівпорожніполиці,ніжперебиратизаваленіречами?Саметомувонапропонуєзараз,безособливихроздумів,позбутисявідусього,щопересталорадувати.

Спочаткувивалитивкупувесь одяг,кожнурічвзятиврукиізапитатисебе:"Вонаменерадує?".Якщонемає-їйнеобхідноподякуватизаслужбуівикинутиабознайтиїйновийбудинок.Потімтакимжечиномрозібратисязкнигамита дисками,документамиіпам'ятнимиштучками.

Післятого,яквиочиститепростір,можнапочинатискладати речі.Вонарекомендуєзберігатиодягвящикахскладенимне встопки,авертикально-таквінзаймаєнабагатоменшемісця.Шкарпеткиібілизнупропонуєскручувативрулони.РечінавішалкахМарірекомендуєрозділитинатипиза легкістюабопризначенням:спочатку-футболкизкороткимрукавом,потім-здовгим,потім-светри,плащі тощо. Ознайомитисязметодомдокладнішеможна,прочитавшиїїкнигуабоподивившисьвінтернетівідео.

2. МЕТОД ЛІТАЮЧИХ ДОМОГОСПОДАРОК.ДоситьстарийіпопулярнийваріантприбираннявідамериканкиМарлиСіллі,називається"Флайледі"або"літаючідомогосподарки".Вонапропонуєдляпочаткувиділити"рутину"-те, що потрібноробитикоженденьдляпідтримкичистоти,авіншихзонахзабиратисяпо15хвилинкожендень.Врамкахприбиранняпотрібновикидатищодняпо7непотрібнихречей(середнихможутьбутиізовсімдрібниці-шнурочокбезпариабочашказвідбитою ручкою).

ПРАВИЛА

Вашежитлозахламилосьне запаругодин,такщоіприбратийогопісля клацанняпальцівне вийде.Веснянеприбирання-справа важкаінешвидка,томузаплануйтедостатню кількістьчасу.

Запасітьсявсім необхідним.Миючізасоби,ганчірки,вологісерветки,швабритаін.можутьстатине простопомічникамивприбиранні,алеінатхненникаминановіподвигичистоти.Заразу продажуєодноразовіганчірки для підлогиісерветки,просоченімийнимизасобами:знимипрацюватищепростішеішвидше.

Відразуподілітьсправиначас/трудомісткіі недуже.Наприклад,якщовиплануєтепратикилими-врахуйте,щовисохнутьвонине миттєво.

Зосередьтеся на виконанні чогось одного. "Я дивлюся по деяким клієнткам, з якими разом ми прибираємо, що вони не можуть зосередитися на одній меті. Ось перебирала речі в шафі, вийшла на кухню – вже вікно там протирає, потім починає розбирати підвіконня, побачила викрутку – пішла підкрутити якийсь болтик, по дорозі захопила доріжку ... і так – до безкінечності. Начебто і весь день зайнята, а просування ніякого немає", – каже Тетяна. Щоб уникнути цього, зосередьтеся тільки на одній меті, а якщо боїтеся щось забути – впишіть це в список завдань.

ГАНЧІРКИ НА ДОПОМОГУ

  • Мікрофібра
Цюсерветкузнетканоговолокнаможнавикористовуватидлячищеннябудь-якихповерхонь.Воничудововбираютьводуіне залишаютьпіслясебеволоконіниток,якнатуральнітканини.Серветкидлясклабезслідновидаляютьвідбиткипальців.Їхможнавикористовуватиібезхімічнихзасобів.
  • Бамбук
Завдякиособливимвластивостямнатуральнихволоконтакіганчіркичудовопоглинаютьводуізабруднення,легковимиваютьсяівиполікуються.Вонивідмінносправляютьсязжирнимиплямаминавітьбезмиючихзасобів.Їхможнавикористовуватияксухими,такімокрими,головне-добревисушуватипісляроботи.
  • Віскоза і целюлоза
Використовуютьсятількиу вологомустані:сухівонистають"крихкими"іможуть зламатисьпринатисканні.Нимидужепростоілегкозібратизповерхоньрідинуабовиконативологе прибирання.Воним'яковидаляютьпилзмеблевихфасадівістільниць.
  • Меламінові губки

Їхможнапорівнятизроботоюканцелярськоголастика-впроцесісвогостираннявонивидаляютьізабруднення.Ідеальноілегкойдутьслідивідмаркерівіручок,залишенихнашпалерахііншихповерхнях.За допомогоютакоїгубкиможнавідчиститибудь-які твердіповерхні,особливовиробиіз пластику йемалі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів