Головна Сьогодні

Алкоголь допомагає пам'ятати тільки хороше: незвичайне дослідження

Експеримент проводили на плодових мушках


Будьте обережні з алкоголем. Фото
Будьте обережні з алкоголем. Фото

Позбутися від поганих спогадів допомагає алкоголь. Про це повідомили американські нейробіологи з Брауновського університету, опублікувавши своє дослідження в журналі Neuron.

Експеримент проводили на плодових мушках, яких приваблює алкоголь і на відміну від людей, у яких понад 100 млрд нейронів, у них їх всього близько 100 тис., що робить їх зручним модельним організмом.

Під час дослідження вчені навчали мушок знаходити алкоголь, після чого відключали різні гени, які могли бути залучені до формування залежності від спиртного.

В результаті експерименту з'ясувалося, що один з таких генів відповідає за вироблення білка Notch, що грає важливу роль в ембріональному розвитку, розвитку мозку і його роботі у дорослих людей. При цьому Notch є компонентом великої сигнальної мережі, в яку також входить D-2-подібний рецептор – білок, що розпізнає нейромедіатор дофамін. Від роботи D-2-подібного рецептора, зокрема, залежить, як буде сприйматися той чи інший спогад – приємним чи ні
.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Якпоясниливчені,алкогольвпливаєнароботувсієїсигнальноїмережі,що відповідаєзаформуванняспогадів.Прицьомуйоговпливпризводитьдо зміниD-2-подібногорецептора-заміни однієїзамінокислот.Запідрахункамидослідників,близькотрьохкелихіввиназдатнізмінитисприйняттяспогадівулюдиниприблизнонадобу.

Прицьомувчені неберутьсязточністюсказати,яксамезмінюєтьсясприйняттяспогадів,однак,вконтекстівивченняформуваннязалежності,вважають,щоалкогольробитьїхбільшприємними.

Тим часом Сегодня.Lifestyle склав ТОП-5 мотивуючих правил від Ніка Вуйчича. Відомиймотиваторзнайшов популярністьтим,щонавласномуприкладідоводитьсилулюдськогодухуілюбовідожиття.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти