Головна Сьогодні

Де шукати роботу в Україні: на ринку вакансій "в моді" виробничники (інфографіка)

Експерти вважають, що ситуація не зміниться найближчі 2 роки

Роботодавці "полюють" на робочих.
Роботодавці "полюють" на робочих.

З приходом осені число вакансій на ринку зростає. "Найбільш помітний попит зараз спостерігається в профсферах "Продажі", "Інформаційні технології та телекомунікації", "Маркетинг, реклама та PR", "Адмінперсоналу", "Транспорт і логістика", "Робочі спеціальності", – перераховує керівник експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна Катерина Мащенко. У рейтинг сфер з найвищою конкуренцією входять топ-менеджери, юристи, фахівці-, бухгалтери і фінансисти, виробничники. "До початку навчального року було багато пропозицій для фахівців у сфері освіти, – додає експерт. - Помітне зростання вакансій спостерігалося в сфері автобізнесу, в спортивних клубах і салонах краси". Найнижча конкуренція серед претендентів, за даними hh.ua, спостерігається в Тернопільській, Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях, в ТОП-5 найменш конкурентних міст увійшов Хмельницький. Складніше ж знайти роботу традиційно жителям Києва та області. Така ж ситуація в Сумах, Запоріжжі, Чернігові і Харкові

-1_54

.
ПРОГНОЗ.Інститут підготовки кадрів держслужби зайнятості вперше досліджував тенденції попиту на професії та розробив короткостроковий прогноз ринку праці по Житомирщині (пілотний регіон). "Це дозволить скоротити обсяг безробіття в країні, коригувати держзамовлення в навчальних закладах відповідно до потреб ринку", – упевнений в. о. голови Держслужби зайнятості Валерій Ярошенко. Інститут зробив висновок, що в 2017-му на коні залишаться медики, інструментальники, кухарі, працівники сервісу і виробничники. Буде все більше роботи в сфері торгівлі та послуг, потрібні будуть лікарі, швачки, трактористи-машиністи, електромонтери, зварники. "А ось юристи і економісти в найближчі 2 роки будуть непопулярні: ринок перенасичений ними", – зазначає Ярошенко.
Хороші новини: Мінфін збирається підвищити мінімальну зарплату до 1762 грн (зараз – 1450), а прожитковий мінімум до 1700 грн (1399), що автоматично призведе до підвищення ставок в країні. Станеться це протягом 2017 року. Це випливає зі звіту Мінфіну про підготовку запитів до держбюджету-2017. Документ пропонує встановити мінімальну зарплату в розмірі 1600 грн з 1 січня 2017 року, 1684 грн з 1 травня 2017 року, і 1762 грн з 1 грудня 2017 року. "У світлі зменшення кількості претендентів на вакансію в комерційній сфері і змін мінімалки в бюджетній сфері логічно очікувати, що вже через кілька місяців роботодавці будуть пропонувати оклади вище, – вважає Віталій Михайлов, директор по країнах Східної Європи рекрутингової компанії WORLD STAFF. - Як мінімум компанії поліпшать соцпакети, почнуть заманювати різними "пляшками". Ольга Піщуліна, провідний експерт соціальних і гендерних програм Центру Разумкова, менш оптимістична. Раніше вона передбачала, що скорочення ставки Єдиного соцвнеску з 36% до 22 може позитивно позначитися на окладах. "Розрахунок був на добру волю підприємців – їм дали можливість збільшити прибуток і за рахунок цього підняти зарплати. Тепер очевидно, що фокус не вдався: зарплату в комерційній сфері підвищували точково, – каже вона. - Опитування в середовищі експертів показав, що ринок все ще в напрузі. На порозі – черговий виток скорочень бюджетників ".

НАВЧАННЯ БЕЗРОБІТНИХ. "Клієнти560центрівзайнятостіУкраїнитеперможутьбезкоштовнозайматисянаонлайн-курсахвідпровіднихвітчизнянихізахіднихвузів",-запевняєзаступник головиДержслужбизайнятостіСергійКравченко.Зайогословами,вжеможнапоступатинакурсипрограмуванняГарвардськогоуніверситетуабоКПІ,підприємництватаствореннястартапівСтенфордаіКиєво-Могилянськоїбізнес-школи(список-наprometheus.org.ua).

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти