Головна Сьогодні

Хобі як бізнес: як заробити на ляльковому ательє

Вивчають ринок і шиють одяг для іграшок

Щоб заробити на хобі, "складних часів" не буває. Наприклад, Оксана Корж з Київської області разом з мамою шиє і продає ... одяг для ляльок.

У Оксани три дочки, які, природно, обожнюють грати в ляльки: "Я довго працювала в бізнесі з продажу іграшок та помітила порожню нішу – дуже мало іграшкового одягу. А той, що є, неякісний або дуже дорогий. Наприклад, одяг для великих пупсів коштує дорожче, ніж зимовий комбінезон для живої дитини!".

Щоб виправити ситуацію, мама Оксани, професійна кравчиня, зайнялася пошиттям нарядів для ляльок онучок. Цю красу помітили вихователі в дитсадку і попросили допомогти зробити "навчальний" гардероб – посібник для маленьких, як одягатися. Так був зшитий ляльковий одяг легкий і теплий, довгий і короткий, зимова та літня, щільний і тонкий, причому всі зі справжніми гудзиками, липучками, блискавками. Пізніше з проханнями пошити лялькові наряди підтяглися друзі і знайомі.

"Зайнятися цим серйозно ми вирішили, коли народилася третя дитина і я вийшла в декрет. Спочатку ніхто мене не розумів: "Хто буде купувати лялькові сукні, коли в країні така ситуація?". Вірив і підтримував тільки чоловік. У підсумку ми відкрили ательє лялькової одягу "Дитинка". Навіть через п'ять років не можу сказати, що це бізнес – швидше, підробіток". Але для цієї підробки Оксані довелося освоїти професію маркетолога, мистецтво фотографії, створення сайтів і багато іншого.

new_image_416

ПРОДАЖІ ПРОХОДЯТЬ СТРИБКАМИ

"ПередНовимрокомбувнеймовірнийажіотаж-інодізасиджувалисяза північ,щобвиконативсізамовлення.Абуваєівсьогопаразамовленьна тиждень.Трапляється,щоякийсь одягне купуютьпокількамісяців,імиперестаємошити.Авінраптом"вистрілює",ійогорозбирають.Інодізамовляютьодразуцілийгардеробнапупса-відтрусиківдокомбінезонів.Затеабсолютно некористуєтьсяпопитомодягдлястарихрадянськихляльок: йогокупуютьтільки,якщоплаттяпідходитьдляякоїсь іншоїмоделі",-ділитьсябізнес-секретамиОксанаКорж.

ПОРЯДОК ЦІН.Плаття наБарбістартуєвід25грн,комплектинавеликихпупсівз3-7речей-до200грн.Не дужевиходитьпрацюватизоптовимизамовленнями-ціниітакформуютьмінімальні,томузнижкиробитинереально.Оксаназізнається:"Цехобіприноситьневеликий прибуток.Алецедужегарнезаняттядлямолодихмам,пенсіонерів,якедотого ждаєвідчуватисебеприсправі".

new_image3_350

ЕКСКЛЮЗИВ

"Мамане любитьповторюватися.Водному платтізробитьрукавліхтариком,віншомупоясокінакшепристосувати...Це,звичайно,ексклюзив,аледлябізнесу недужезручно-хочутькупититакежплаття,ауменейоговженемає.А другеможутьіне повторити",-розповідаєОксана.

ТОНКОЩІ РОБОТИ.Є йіншіособливості.Наприклад,чим меншелялька,тимскладнішенанеїшити."Багато хто проситьнарядиналяльок-маляток10-15см.Доводитьсявідмовляти,томущозтаким одягомдужебагатомороки:внихдужедрібнідеталі,яківимагаютьновогообладнання та іншоїфурнітури".Буваютьіморальніскладності,коли,наприклад,кравчинікатегорично не подобаютьсямоделі.Цестосуєтьсяпопулярнихниніляльок-монстрів(скелети,вампіри,зомбііінша нечисть)."Іхочадітиїхлюблять,одягнанихми нешиємо".

Такожобов'язковоміркипотрібнозніматизконкретноїмоделі.Наприклад,натвердійім'якійляльціодягбудевиглядатипо-різному,ідлянихпотрібношитипоабсолютнорізних лекалах.

new_image4_290

ВИБРАТИ ІГРАШКИ ДЛЯ БІЗНЕСУ

Зважившись працювати на продаж, Оксана почала з відбору іграшок. "Ми намагаємося купувати те, що активно рекламують (діти дуже "ведуться" на рекламу по ТБ), – розповідає Оксана. - А ще ми зрозуміли, що у нас немає середнього класу: батьки купують або дорогі іграшки, або дуже дешеві. Але і ті, хто багатший, зараз замислюються: купити дитині 20-у Барбі або оновити вже існуючим лялькам гардероб за 100-200 грн. Адже дівчатка такому придбанню радіють, як нову іграшку". Підприємниці намагаються дотримуватися і модних тенденцій: "Ми ходимо на виставки іграшок і хендмейд, замовляємо каталоги і журнали з "іграшковою" модою, спілкуємося з іншими майстрами, обмінюємося досвідом".

ПРОЦЕС.Викрійкимайстринірозроблялисамі:бралиготовий одягляльки,акуратнорозпорювали його,апотімнаційосновіробилисвоїлекала.Інодідоводилосязалучатиподруг-закрійниць."Мизвернулиувагу,щопопитомкористуєтьсяповсякденний одяг:сукні для принцес купуютьнабагатоменше,ніжзвичайніспідниці,куртки,джинсита інше",-ділитьсявраженнямиКорж.

Яківбудь-якомубізнесі,виникаютьпроблеми-наприклад,дорожнечатканиніфурнітури.Ранішевмагазинахбулизалишкиматерії,якіпродавалипознижці,заразтакезустрічаєтьсярідко.Дужебагатодоводитьсязамовлятинаіноземнихсайтах:гудзики,блискавки тощо.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти