Головна Сьогодні

Як і де навчитися гладити і м'яти в задоволення: секрети масажного мистецтва від експертів

Правильний масаж подарує бадьорість, а неправильний – інсульт

Класичний масаж. Прийоми повинні йти в певному порядку,
Класичний масаж. Прийоми повинні йти в певному порядку,

Масаж-заняття,якебагато хто практикує,ніде ненавчаючись.Тим часомвцій справіпотрібнасерйознапідготовка,аджесамодіяльністьможедуженашкодитипацієнту.Восновномувчатьмайстерностіна1-2-місячнихкурсах,після закінченняякихдаютьдиплом(обійдутьсяблизько2,5тис.грн).Отриманізнання,за словамивикладачівкурсівмасажукиївськихнавчальнихцентрівІлліБезверхогоіНаталіїПальчук,дозволятьпорадуватиіоздоровитидомочадців,атакожматидодатковийзаробітокабовзагалікардинальнопомінятижиття.

ОСНОВИ: ДЕ І ЧОМУ ДАВИТИ НЕ МОЖНА

В основному, незалежно від навчального центру або вчителя-приватника, всі курси починаються з основ класичного масажу. Вони, за словами викладачів, можуть проводитися в групах з кількох людей або в форматі індивідуальних занять. Включають курси теорію і практику – окремо або упереміш, причому практика займає 80-90% часу. "На перших уроках ми вчимо анатомію людського тіла, розглядаємо кровоносну і лімфатичну системи, – розповідає викладач масажу Ілля Безверхий. – Наприклад, постукування, навіть легке, в області нирок може призвести до непередбачених наслідків і обернутися загостренням захворювання пацієнта. Також потрібно знати, що не можна гнати кров до голови людини, яка страждає підвищеним тиском: це може вилитися в інсульт". Після того, як слухачі зрозуміли, на які місця і яким чином можна впливати, а на які не можна і чому, можемо переходити до вивчення самих масажних рухів. Вони обов'язково повинні йти в певній послідовності. "Багато хто напевно помічали: є люди, які не люблять масаж, – каже Наталя Пальчук. – Пояснення тут два: або людина занадто затиснута, і ми маємо справу з її особистими комплексами, або ж у неї був невдалий досвід у масажиста, який негативно позначився на нервовій системі пацієнта. Такі горе-масажисти відбивають будь-яку любов до масажу. Але ж він же повинен приносити задоволення, лікувати, розслабляти і тонізувати, а не нервувати".

АНТИЦЕЛЮЛІТ З СИЛОЮ

З потеплінням стає популярним антицелюлітний масаж. Це реальний засіб, щоб вирівняти прошарок жиру під шкірою (т. зв. апельсинову кірку), розбивши відкладення, які зібралися в "капсули". Попри запевняння багатьох дам, що целюліт ніяк не прибрати – це реально, просто працювати доведеться довго. "Для того щоб розім'яти целюліт, потрібно мінімум 15 сеансів масажу, після яких, швидше за все, залишаться синці. Або ж 30-40 сеансів, але видно нічого не буде, – каже викладач курсу. – Початок масажу починається з погладжувань, як в "класиці", після чого потрібно поступово заглиблюватися, дістаючи саме той шар, де присутні відкладення. Навіть масажисти-новачки відчувають нерівності під шкірою і розминають їх. Багато фахівців використовують спеціальну масажну баночку: вона полегшує масажиста навантаження на спину і руки, так як такий масаж робиться із застосуванням сили".

new_image3_215

Жертви.Розбивання"апельсиновоїкірки":боляче,алеефективно.

МЕДОВИЙ МАСАЖ

Популярний останнім часом і медовий масаж. Його дія спрямована на прогрівання від застуди, усунення в'ялості шкіри тощо. Він робиться зовсім не так, як класика або інші масажі. Масажист після погладжувань вкутує місце впливу гарячим рушником, а після прогрівання змащує місце теплим медом. Після цього руху однакові і прості: на спину або іншу область тіла клієнта укладаються долоні і різко відриваються, відразу ж повертаючись в ту ж зону. Відрив руки від ділянки тіла і звук при цьому повинен бути різким і нагадувати відклеювання скотча від поверхні. Через 10-15 хвилин до місця впливу доллє кров. Завершувати потрібно, коли мед почне скочуватися. Після цього на область впливу потрібно знову покласти теплий рушник. Через п'ять хвилин можна видалити залишки меду, а клієнта відправити в душ. Такий масаж очищає верхні шари шкіри: це в деяких випадках видно по тому, що мед стає брудним".

new_image2_250

Мед. Потрібнонаноситипісляпрогріваннярушникомітеплим.

ПРИЙОМИ

ПОГЛАДЖУВАННЯ.Зцьогопочинаєтьсябудь-якиймасаж.Рукиповиннібутитеплимиізмазанимимасажною олією(некремом),арухи-якможнабільшповільними(робиться2-3хв.).Сутьвтому,щоб"пояснити"нервовій системі,щоз неюзаразбудутьвідбуватисяпевніманіпуляції.

РОЗТИРАННЯ.Цейприйомвже небуденастількиніжним,якпопередній:масажист впливаєглибше.Уці2-3хвилинирозігріваєтьсяглибшийпідшкірнийшар.Рукимасажистачерезтертянагріваютьсямаксимально.Напрямкидовільні.

РОЗМИНАННЯ.Післярозтиранняйдутьрозминання.Цеможнаробитипальцями,долонями,кулаками,кісточкамипальцівінавітьліктями.Самихрухівповновінтернет-роликахнавчанняз масажу.Колиученьзапам'ятовуєрізніприйоми,можезастосовуватиїх,чергуючи.Це,до речі,будевідповіддюна часте питання масажистів-новачків:"Щоробитидалі?"

НАТИСКАННЯ.Чергуватирозминкуможназлегкимнатисканнямірозтягуванням.Таккровілімфарозганяєтьсякраще,через щоживлення шкіриполіпшується.

ВІБРАЦІЯ.Вкласичному масажіможнатакожвикористовуватитакийприйом,яквібрація.Дляцьогопотрібновстановитирукуначастинитілаішвидкопотрястиїї.Правильнавібраціяне тількиприємнапацієнтові,алеірозбавитьруху,давширукаммайстравідпочити.

ДРЕНАЖ.Количерез впливнаділянкутіламасажистбачитьпочервоніння,значить,припливкровівтканинипішов,іпотрібнорозігнатиприплив крові.З огляду наособливістьлімфатичноїсистеми,церобитьсявідсерединиспинивгорудо плечейводнуііншусторониівідсерединиспини-до сідниць,такожводнуііншусторону.

ЧАС МАСАЖУ.Масажспиниробиться30-40хвилин,ніг,рук,шиї/плечей-по20хвилин,грудноїобластііживота-10-15хвилин."Обходити"потрібнородимки,роздратуванняіобластьхребта.Ненамагайтесятакожприкласичномумасажівпливатинакістки.Лікувальна діятутвнасиченнікров'ютканинорганізму.Вирівнюванняхребтата іншіподібніманіпуляції-цеіншиймасаж,ійомувчатьвмедичнихустановах.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти