Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Як материнська депресія і стрес впливають на темперамент дітей

Як мінімізувати вплив на дитину

Фото: Depositphotos

Коли народжується дитина, зазвичай молода мама чекає, що її будуть переповнювати радісні емоції і розчулення, але часто в реальності після народження малюка або під час вагітності з'являються інші відчуття – плаксивість, занепокоєння, невпевненість у собі. Ці стани можуть перейти у важку форму депресії.

На думку психолога, директора Інституту психології ім. С. Костюка – Сергія Максименко, основною причиною виникнення перинатальної депресії вважаються гормональна перебудова і зміна звичного способу життя. Якщо жінка постійно пригнічена, то і дитина в майбутньому може мати схильність до депресивних станів. Постійне перебування в ньому може бути спадковим.

Пригнічений стан жінки може впливати на психологічне здоров'я малюка. Темперамент є динамічною характеристикою особистості, яка закладається як генетична основа динамічних реакцій особистості, таких як загальна динаміка або гнучкість мислення.

Перепади настрою: норма або депресія?

По-перше деякі перепади настрою у вагітних помилково сприймаються нормальними. По-друге, навіть в ситуації розуміння самою жінкою, що її стан не зовсім адекватний, настає страх того, що вона недостатньо "добре", "правильно" щось робить і тому відбувається замовчування проблеми.

Відповідно, ми маємо справу з пізньою, несвоєчасною діагностикою перинатальної депресії, потім це призводить до "післяпологової" депресії. Можна констатувати той факт, що при відсутності діагностики і професійного лікування, стан деякої кількості жінок посилюється до скоєння суїциду.

Симптоми такого стану зазвичай проходять самостійно через 1-2 тижні, але якщо ці стани не зникають впродовж двох тижнів, йдеться про депресію.

Як боротися з депресивними станами

При слабо виражених симптомах лікар може призначити регулярні огляди. Якщо стан погіршується або депресія виражена досить сильно з самого початку, як правило, призначають бесіди з психологом або медикаментозне лікування.

Але існує кілька порад, які допоможуть послабити ступінь прояву симптомів депресії:

  • Регулярно відновлювати свої сили. Важливо поставити себе на перше місце і задовольняти власні базові потреби: добре харчуватися, добре спати, гуляти на свіжому повітрі, приводити себе в гармонію.
  • Не вимагати від себе занадто багато чого. Будьте поблажливішими до себе, хваліть себе навіть за "маленькі" перемоги.
  • Кличте на допомогу. Звертайтеся до когось із рідних погуляти з новонародженим, а тим часом приділіть час собі, відпочиньте або займіться домашніми справами.
  • Говоріть про свої почуття. Чим більше ви будете озвучувати свої почуття і емоції, тим краще це буде для вас і вашого психічного стану.

Как минимизировать влияние на ребенка
Как минимизировать влияние на ребенка
Фото: Pixabay

Як мінімізувати вплив на дитину?

Постійна напруга і страх відображаються на емоційно-вольовій сфері дитини – на його імпульсивності, замкнутості або відкритості.

Як може впливати пригнічений стан жінки на розвиток малюка:

  • схильність дитини до частих захворювань;
  • підвищена нервова напруженість;
  • відставання в розвитку, зрості і вазі;
  • порушення роботи шлункового тракту;
  • затримка когнітивного розвитку (особливо мови).

Щоб попередити ризики наслідків для себе і малюка, не намагайтеся впоратися з депресивним станом самостійно. Зверніться по допомогу до фахівців. І завжди стежте за тим, щоб відчувати себе в гармонії зі світом.

Читайте також наш спецпроект, де успішні люди розповідають, як боролися з депресивним станом.

Дивіться відео на тему: в Європі нервові зриви і депресії прирівнюються до недугів:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів