Головна Сьогодні

Як отримати відразу дві "корочки" і в яку суму це обійдеться українським студентам

Подвійний диплом без відриву від навчання – козир на ринку праці

Закордон. З подвійним дипломом ширший кругозір, а також
Закордон. З подвійним дипломом ширший кругозір, а також

Сьогоднімолодимфахівцяммаловолодітиміцнимизнаннямиімативеликіамбіції.Такихвипускниківнаринкубагато.Аосьвідмінників,яківсвої22-23 рокимаютьдва дипломиізакордоннийдосвідзаплечима,набагатоменше.Такікадрибільшпривабливідляроботодавців,таківлаштуватисявміжнароднукомпаніюунихшансивразивище.Аледумати,якроздобутиімпортнийдипломтого ждо українського,потрібновженаекваторінавчання:вбільшостівузів,деможнаотриматиподвійнийдиплом,вчатьібакалаврів,імагістрів.

ОБМІН З ВИПИСКОЮ ПРО УСПІХИ

У студентів є ще один шанс зробити себе більш вигідним фахівцем для роботодавця: виїхати вчитися від свого вузу з обміну між рідної альма-матер і вузом-партнером. За такого обміну вимоги до студента ті ж (він повинен бути відмінником і добре знати мову країни), але м'якше в плані навчального процесу: по-перше, частіше немає чіткої вимоги за курсом, а виїхати може навіть другокурсник. По-друге, навчання найчастіше коротше – близько семестру. Після повернення студент вливається в навчальний процес свого вузу, а при випуску отримає не другий диплом, а виписку про академічні досягнення того ж до українського диплому. "Студент бере певну кількість кредитів, що узгоджується вузами обох країн, і їде освоювати свою спеціальність в університет-партнер, – пояснюють в Києво-Могилянській академії. - Після повернення ті курси, що студент вже засвоїв, він заново не проходить – здає тільки те, що було пропущено (якщо було)". Найчастіше програми з обміну для студентів безкоштовні (хоча є винятки), а хлопцям виплачується стипендія. "Лояльні умови в цьому плані з іспанськими вузами-партнерами, – підкреслили в КНУ. - Вуз бере на себе забезпечення студента (проживання та харчування), платить йому стипендію (200-500 євро). До слова, своїх студентів, яких стільки ж має приїхати до нас, вони також забезпечують самі, так як наша країна не має можливості це робити".

По клику – большое изображение.
По клику – большое изображение.

ДИПЛОМИ: НЕ ТІЛЬКИ БАЖАННЯ

В основному всі програми подвійного дипломування стосуються студентів-магістрів, рідше – бакалаврів. Студент їде за кордон строком від семестру до 1 року (рідше на 2 роки), після чого повертається до вузу, де доучується або випускається. Правда, просто виявити бажання виїхати вчитися за кордон – мало. "Перше – це, звичайно, успіх в навчанні і знання мови приймаючої країни (в окремих" вишах "вимагають здачу іспиту (IELTS, TOEFL, TestDaF і т. Д.). – Ред.), – розповіли у відділі академічної мобільності студентів КПІ, звідки за програмою подвійного диплому в минулому році виїхали 26 студентів. - Другий момент – поїхати студент може тільки туди, куди дозволяє його спеціальність (про це інформація є в міжнародних відділах вузів і на факультетах). Для цього вузами-партнерами розробляються загальні навчальні плани".

Також потрібно порахувати, чи зможе студент потягнути можливі витрати, пов'язані з поїздкою. Адже навчання може бути як платним, так і безкоштовним, як передбачає стипендію, так і немає, що покриває/що не покриває додаткові витрати (проживання, харчування, проїзд тощо). "У французьких університетах навчання безкоштовне, стипендію платить уряд Франції (300-750 євро). Але на студентів лягає переліт, проживання та харчування, – розповіла начальник відділу академічної мобільності КНУ ім. Т. Шевченка Оксана Данильченко. - Деякі партнери йдуть нам назустріч, і наші студенти, хоч і вчаться на платному, платять не стільки, як іноземні громадяни, а дешевше, як члени Євросоюзу. Так працює, наприклад, Університет Миколаса Ромеріса (Литва)".

ЄВРОМОБІЛЬНІСТЬ: ТАКОЖ ЗАКОРДОННИЙ ДОСВІД

Єщекількашансівустудентів,якіхочутьвиїхатинанавчаннязакордон.Перше-вигратидержавнийгрантвідМіністерстваосвітиінаукиУкраїнинанавчаннязакордоном.Цетакожстосуєтьсявідмінників,яківжемаютьзаспиноюдосягненнявнавчанні/науці,знаютьмовуіможутьпояснитивченій радівсвоємувузі(тількипіслязгодивузу,можесхвалитиМОН),чомусамевониповинніпоїхатиназакордонне навчання,чомуцетакважливоіяку користьцепринесевмайбутньому.

МОБІЛЬНІСТЬ.ЄтакожстипендіальніпрограмитапрограмимобільностівідЄС,якідозволяютьактивізуватиобмінстудентами.Наприклад,врамкахцієїпрограмибагато університетівспівпрацюютьзErasmus Mundus(популярнапрограмаобміну).Сутьїї-втому,щостудентиуніверситетів,яківигралиграндвід"ЕразмусМундус",починаючиз другогокурсумаютьможливістьвиїхатинаоплачуваненавчання(стипендія200-700євро)вєвропейськівузи.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти