Головна Сьогодні

Як отримати стипендію на освіту за кордоном: поради експертів

Хорошу роботу простіше отримати, якщо навчався за кордоном і побачив світ


Навчання в іншій країні. Шанс для наших
Навчання в іншій країні. Шанс для наших

Більше 60% людей, що займають престижні посади (за даними порталів пошуку роботи) – ті, хто вчилися за кордоном або мають ступінь МБА. Вважається, що у них міцніше знання (практика на сучасному обладнанні і т. п.), ніж у відмінників, які навчалися на батьківщині. Але додати заповітну сходинку в резюме про навчання за кордоном – задоволення не з дешевих, вважають багато людей. Це не зовсім так, адже на навчання в іншу країну можна поїхати за стипендією. Зробити це не зовсім легко. Але і нездійсненною мрією назвати не можна.

Щорічно шанс для наших студентів дають близько десятка країн, існує багато програм з обміну та подвійного диплому при вузах, програми по академмобільності, а також є можливість отримати гроші на навчання в Україні від нашого посольства співвітчизникам, які живуть за кордоном.

СТИПЕНДІЇ ВІД ЧУЖОГО ПОСОЛЬСТВА

Моніторитиоголошенняпростипендії та грантинанавчаннянасайтіМіністерстванаукиіосвітиУкраїниможнацілий рік.За такими програмамищорічно виїжджаютьвчитися1-3тис.українськихстудентів.Тутможназнайтипропозиціївідуніверситетів/урядівКореї,Йорданії,Британії,Угорщини,ОАЕ,Естонії,Греції,Словаччинитаін.Прицьомуможутьпотраплятиоголошеннявідконкретнихуніверситетів,якіготовіприйнятистудентівза сприянняуряду,івідурядівкраїни.

Упрограмахзазвичайвказуютьсяпропонованіспеціальності,за якимиможевиїхатистудент,кількістьмісць,часнавчання,мованавчання,чи потрібна,термінподачііт.д.Увузахрекомендуютьуважновчитуватисявумовиотриманнястипендії,атакожпопереджають,щоне можна"обрубуватикінці"зісвоїмвузом.

"Багато хто надихаючись, починає займатися оформленням, розпланувавши майбутнє у себе в голові на роки вперед. А пізніше розуміють, що не звернули уваги на мову викладання або дедлайни подачі документів. Пам'ятаю студента, який дочитався, що мова викладання – індонезійська, тільки коли прийшов на консультацію в департамент міжнародного співробітництва вузу. Є й такі, хто посилає свої документи на авось, знаючи, що термін подачі пройшов. Щодо останнього, такий крок – безрезультатний: я не пам'ятаю, щоб на стипендії оголошувався  додатковий набір", – пояснив керівник міжнародного відділу харківського вузу Михайло Трегуб.

БІЗНЕС-УПРАВЛІНЦІ ЗА ПІЛЬГАМИ

БажанняотриматиступіньМВАвідпрестижноїбізнес-школичасто"підкошуються"не низькимрезультатомтестівабонедолікомлідерськихякостей/досвіду,авідсутністюпотрібноїсуми(віддекількохтисячдоларів)наоплатунавчання.Виклопотатистипендію,хочаіскладно,алеможна:вонаможебутиічастковою,іповноюпроплатоюзанавчання.Стипендіїпропонуютьсамібізнес-школи,про щоможнадізнатисянаїхньому сайті.

Критерії відбору можуть бути різними: від видатних академрезультатів і лідерських досягнень (наприклад, Wharton Business School) до фінансових потреб аплікантів (Tuck School of Business at Dartmouth). Можуть виділяти і за будь-якою особливою ознакою (статевою, національною тощо). Так, стипендії в якості гендерного вирівнювання (для жінок) дають London Business School, INSEAD, Chicago Booth тощо і деякі окремі фонди (The Forte Foundation, Herman Family Fellowship і т. д.). А в якості підтримки окремих національностей, наприклад в IMD, діє підтримка стипендією Джима Еллерт (Jim Ellert MBA Scholarships) – для жителів Африки, Південної Азії, Центральної та Східної Європи.

"Українцямскладнознайтидлясебестипендіюще й тому,щозахідніспонсори нерекламуютьсянакожному кроці.Требасамомуцілеспрямованошукатиірозглядатибізнес-школи,якіпропонуютьстипендіїдлястудентівкраїнколишньогоСНД.ТакіпропозиціїбуваютьуIEDC-Bled School of Management,програмистипендійЕдмунда Маскі(Muskie),Фулбрайт(Fulbright)іт.д.",-розповідаєучасницяпрограмиФулбрайтІринаМайковазКиєва.

ОБМІН І СТУДЕКСПАТИ

Обмін студентами і програма подвійного диплому – хороші варіанти для українських студентів, що дають можливість козирнути в своєму резюме закордонною освітою і досвідом. Всі нюанси з даних питань вирішуються в департаменті міжнародного співробітництва або академмобільності вузу. Шанси на таке навчання досить високі (на рівні вищого навчального закладу). Особливості цих програм в тому, що навчання частіше не прив'язана до курсу (поїхати може навіть другокурсник зі знанням потрібної мови), триває вона 1 семестр при обміні (навчання безкоштовне, хоча бувають винятки) і більше (якщо академмобільність, то в цьому випадку приймаюча сторона навіть платить стипендію). Після повернення студент здає дисципліни, які "заборгував", а прослухане за кордоном буде відображено в дипломі як виписка про академдосягення.

ПОДВІЙНА "КОРОЧКА".Щоб отримати іноземний диплом того ж до українського, потрібно бути бакалавром або магістром, а навчання буде тривати 1-2 роки. При цьому, якщо в першому випадку студенту досить виявити бажання і володіти мовою, на якому буде читатися знайдений курс, то на подвійне дипломування вимоги жорсткіші: потрібно добре вчитися, знати мову до такого ступеня, щоб здати міжнародний іспит (в деяких вузах це обов'язково). До речі, поїхати вчитися студент може тільки туди, куди дозволяє його спеціальність (у вітчизняних ВНЗ загранпартнери є не у всіх факультетів), а також потрібно враховувати витрати (вони можуть покриватися в повній мірі, частково або не покриватись зовсім).

"ЗАКОРДОННІ УКРАЇНЦІ".Є і зворотна сторона медалі, коли не іноземці запрошують до себе і допомагають з оплатою, а наше посольство піклується про те, щоб українці, які проживають за межами держави, могли отримати стипендію на навчання в Україні. Виділення таких стипендій здійснюється на підставі рекомендацій посольства України в тій країні, де проживає кандидат, або офіційно зареєстрованого українського національно-культурного товариства. Стипендію можуть дати тим, хто певний освітньо-кваліфікаційний рівень отримує вперше, перевага віддається таким напрямкам, як педагогічна освіта, мистецтво, гуманітарні науки, журналістика та інформація, соціально-політичні науки.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Читайте Segodnya.ua у Google News
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти