Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Як потрапити на ТБ і отримати за це нехай невеликі, але гроші

Можна попрацювати глядачем або подати сіль в серіалі

Грошей і видовищ. Беручи участь в
Грошей і видовищ. Беручи участь в

В Україні знімається величезна кількість передач, серіалів і реаліті-шоу. І для всіх цих проектів потрібні люди: учасники, глядачі, масовка ... Про те, як можна на цьому заробити, нам розповіли кастинг-менеджери Ксенія Топілова і Анна Звьоздкіна. І врахуйте, це робота, для якої завжди потрібні "співробітники". Причому іноді настільки, що навіть в процесі інтерв'ю люди, які відповідають за підбір масовки, у мене цікавилися: "А у вас є діти? А не хочете спробувати? На завтра потрібні три мами з маленькими дітками, може, ви підійдете?". Отже, що ж потрібно, щоб потрапити в телевізор?

ЯК І ДЕ ЗНАЙТИ РОБОТУ

Люди на зйомки потрібні різні, від малого до великого – все залежить від формату передачі або сценарію. Тому, якщо ваші фото і дані є у кастинг-менеджера, він може запросити вас в будь-який момент. Щоб знайти роботу в масовці, варто підписатися на спеціалізовані групи в соцмережах (вони так і називаються: "Масовка Київ"). Зустрічаються подібні оголошення і на сайтах роботи, хоча і не часто. Зазвичай вказують в описі вакансії і вимоги до учасників масовки. Наприклад, в оголошенні для медичного проекту розшукують: "Дівчата, вік 21-26, вага 81-85 кг, візьмуть участь в експерименті з приводу прийому їжі", "Сім студентів (21+): 4 людини для масовки, а троє прийматимуть участь в цікавому експерименті (заодно можна повеселитися)","Бабуся з онуком 6-8 років, який часто кривляється".

НА РЕГУЛЯРНІЙ ОСНОВІ.Щобпостійноотримуватипропозиціїпро роботу,вартоподружитисязкастинг-менеджерами.Потрапившивїхбазу,вистанетепостійним відвідувачемнапрограмах.Кожен,якправило,ведеодинабокількапроектів,азначить,їмчастопотрібнівідповідні"актори"-ті,хтозгоденсидітивзаліабозніматисявсеріалі.Можнаспробуватизнайтиі"груповодів"-цеспеціальнілюди,якіне простопідбираютьіприводятьмасовку,а йкоординуютьїхроботунамайданчику.

ЙДУТЬ ДИВИТИСЯ І ГРАТИ

На зйомки люди приходять з різними цілями. Одні хочуть побачити улюблену передачу "з вивороту", хтось намагається заробити в вихідний, а для деяких – це постійний дохід. Вони беруть участь в 2-3 проектах в день, і в підсумку з невеликих грошей виходить середня зарплата. При цьому не потрібно володіти якимись особливими навичками. Ксенія Топілова розповідає: "Деякі приїжджають з інших країн, щоб побувати на зйомках улюбленого серіалу або передачі. Є інший тип людей – їм важливо відчувати себе потрібними. Вони горді тим, що репетирують з відомими акторами, їх показують у кіно – вони майже знаменитості! Я якось маму запросила на зйомку в її улюбленому серіалі: вся роль полягала в тому, що вона на зупинці посиділа поруч з головними героями. Скільки захоплення було! На кілька місяців вистачило переглядати і обговорювати це з подругами. Іноді, правда, дзвонять "зірки": вони хочуть відразу отримати головну роль у відомому серіалі. Розмовляти з такими дуже важко".

ЧАС — ГРОШІ І ОБІД

Перш ніж погоджуватися на "велику сцену", уточніть, скільки часу займе зйомка. Іноді вона триває кілька годин, але якщо готують відразу блок передач, то "працювати" доведеться з ранку і до пізньої ночі. Природно, в такому випадку для масовки передбачені перерви, кава-тайми і інші моменти відпочинку. Рамки зайнятості обумовлюються попередньо. "Якщо є переробка, іноді доплачуємо. І як мінімум годуємо масовку", – заспокоює Ганна. Також варто уточнити, куди їхати: як правило, майданчики знаходяться в межах міста, але краще перестрахуватися.

new_image2_513

Ірозвага,іробота.Якщозйомказатягнулася,масовкугодують.

ЗУСТРІЧАЮТЬ І ПРОПУСКАЮТЬ ПО ОДЯГУ

Камера-дамапримхлива.Іякщоодягнутисянеправильно,вонаможеідесятоккгдодати,і"головувідрізати"(візуально,звичайно-наприклад,якщовивесьвчорному,товонабуде"бовтатисявповітрі").Томувимогидо одягуукіношниківітелевізійниківдужестрогі.До тогожзовнішній виглядмасовкиредакториірежисерипідбираютьтак,щобвисловити"настрій"свогопроекту.Тому,йдучиназйомку,обов'язководотримуйтесь вимог,зазначенихвоголошенні.

"Зараз,наприклад,дозволиличервоний,наякийдовгийчасбулотабу,-камеристаликраще.Стильодягутакожбезпосередньо залежитьвідпередачі.Якщоцещоськрасивеідороге,як"Що?Де?Коли?"-потрібнокласика:вечірнє вбрання,підбори,капелюшки,смокінги.Передачамтипусоціальнихток-шоупотрібнаяскравістьірізнотипність,аосьчорно-біле,навпаки,заборонено.

Алечастожіноквиручаєоднотонне плаття-наприклад,синє,зкардіганоміншогокольоруаботону.Чоловіковідоситьоднотонноїсорочкизджинсамиіпіджака нечорногокольору.Щобвасточнопропустилиназйомку,захопітьзсобоюкільказміннихсорочок",-пояснюєтонкощігардеробаКсенія.Длясеріалів,якщодіявідбуваєтьсявстаровину,видадутькостюми.Якщозйомкавсучаснихдекораціях,простопопереджають,щолюдиповиннібутиодягненівспортивний одягабовечірнє вбрання.

СКІЛЬКИ ПЛАТЯТЬ

Оплатазалежитьвідбагатьохфакторів:часу,складностііголовне-скількигрошейвиділяєпродюсер.Платятьвід50до200-300грнзазйомку.Буває,що"робота"не оплачується,наприклад,глядачампопулярнихпередач-концертів.Такожврахуйте,що,наприклад,"групповка"-люди,яківсеріалівимовляютьодну-двіфрази,передаютьсільврестораніта ін.,-отримуютьсвоюобумовленуплату,алеїхзазвичайне годують(дляакторівізнімальноїгрупиєкейтеринг).

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів