Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Як подолати емоційне перевантаження: чотири способи

Важливо навчитися контролювати свої емоції

Візьміть свої емоції під контроль. Фото: pixabay
Візьміть свої емоції під контроль. 
Фото: pixabay

Чутливі люди гостро відчувають не тільки свої емоції і переживання, а й людей, які перебувають поруч. Це досить складно, адже є ймовірність емоційного перевантаження.

Тому важливо навчитися контролювати свої емоції. Вашій увазі чотири найбільш ефективних способи впоратися з емоціями:

1. Практика усвідомленості. 

Коли людина не розуміє своїх почуттів, чи то відповідна реакція на гормональні зміни, перепади в настрої чи реакція на якусь сильну емоцію іншої людини, люди схильні реагувати і діяти на шкоду собі.

Але усвідомленість допомагає свідомо вибирати реакцію і поведінку, не завдаючи при цьому собі шкоди.

2. Розуміння джерела появи емоційної енергії.

Варто розуміти, що відповідь людини на те, що відбувається навколо теж підживлює емоційну енергію.

Отже, якщо у вас кидають камінь, а потім ви кидаєте його у відповідь, то тим самим лише погіршуєте проблему. Таким чином ви не тільки додаєте масла в вогонь і змушуєте страждати іншу людину, але і страждаєте при цьому самі. Енергія підживлює енергію.

Залишаючи місце, де панує любов, доброта, цілісність і прощення, ми відчуваємо себе "не в своїй тарілці" і часто вихлюпує на оточуючих погану енергію (злість, страх, скарги та інше).

Як боротися з дитячою агресією: практичні поради психолога

3. Нічого не приймайте занадто близько до серця.

Поглинаю негативну енергію і чіпляюся за чужі драматичні ситуації або сильні емоції, ви на якомусь рівні починаєте страждати разом з ними. Але важливо розуміти, що вам зовсім не потрібно розкривати кокон гусениці, щоб допомогти їй стати метеликом. Та ж сила всередині вас, яка перетворює будь-які труднощі в урок, присутній в кожній людині.

Навчіться вірити в те, що інші люди повинні пройти через свої життєві уроки за допомогою власного досвіду та висновків.

4. Досягніть внутрішньої рівноваги.

Важливо прийти до внутрішньої рівноваги, яка полягає в постійному зв'язку з вашим серцем – вашим духовним "я". Коли ви відхиляєтеся від курсу, йдучи на звук голосів у вашій голові або відволікаєтеся на те, що відбувається навколо, важливо знайти точку балансу і найпростіший спосіб зробити це – особлива форма медитації, яку ще називають самогіпнозу.

Чуйність і підвищену чутливість до емоцій не можна так просто подолати, але в ваших силах визначити, як саме вони на вас впливають.

Тим часом психолог пояснила, чому не потрібно нічого терпіти у відносинах. За словами Марії Долгих, терпіння ніяк не пов'язане з любов'ю і турботою про себе.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Клубер

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів