Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Як покращити навички спілкування: 12 простих способів

Ви можете поводитися як товариська людина, навіть якщо така поведінка вам не до душі

Покращуйте навички спілкування. Фото: pixabay
Покращуйте навички спілкування.
Фото: pixabay

Приєднатися до компанії і з легкістю підтримати бесіду може далеко не кожен. Але для початку потрібно просто перебороти страх невдачі, незручності і невпевненості в собі.

А далі використовуйте 12 простих способів від Клубер, і ви швидко поліпшите свої навички спілкування.

1. Створіть видимість товариської людини.

Ви можете поводитися як товариська людина, навіть якщо така поведінка вам не до душі. Не дозволяйте почуттю тривоги стримувати вас. Спілкуйтеся з новими людьми і беріть участь в розмовах, навіть якщо це змушує вас нервувати. Згодом стане легше і ви зможете швидко покращити свої навички.

2. Починайте з простого.

Якщо похід на вечірку або проведення часу в компанії великої кількості людей здаються для вас непосильним завданням, спробуйте почати з чогось простого. Сходіть в продуктовий магазин або замовте собі їжу в ресторані і подякуйте продавцю. Починайте з невеликих розмов, поступово переходячи до більш серйозних.

3. Ставте відкриті питання.

Якщо ви хочете змістити з себе увагу під час розмови, почніть задавати відкриті питання. Примусьте говорити інших людей, тим самим звільнивши себе від пильного погляду оточуючих. Задавайте питання, які вимагають більш докладної відповіді, ніж просто "так" або "ні". А ще ви можете підтримати бесіду, залучаючи до неї іншу людину.

4. Примусьте інших розповідати про себе.

Більшість людей отримують справжнє задоволення від розповідей про себе. Запитайте співрозмовника про його кар'єрні досягнення, захоплення або сім'ю. Покажіть йому, що вам цікаво його послухати. Якщо ви хочете підтримати бесіду, необхідно ставитися до неї, як до гри в пінг-понг.

5. Поставте перед собою мету.

Встановіть собі якісь невеликі цілі. Можливо, вам хочеться відточити якийсь певний навик або почати проявляти соціальну активність в суспільстві. Поставте перед собою мету і починайте працювати над стратегіями поліпшення свого соціального життя.

6. Не скупіться на компліменти.

Компліменти можуть стати відмінним способом "підключитися" до розмови. Похваліть презентацію свого колеги або нову машину сусіда. Компліменти показують іншим людям вашу дружелюбність.

7. Почитайте книги про навички спілкування.

Існує багато книг, які можуть допомогти вам у вивченні спеціальних навичок спілкування і способів почати розмову. Але не варто забувати про те, що одне лише читання про подібні прийоми не зробить вас експертом в спілкуванні. Для цього буде потрібно багато практики.

8. Пам'ятайте про хороші манери.

Гарні манери грають дуже важливу роль в поліпшенні навичок спілкування. Вчіться бути ввічливими, проявляти вдячність і пристойно поводитися за столом.

9. Звертайте увагу на мову тіла.

Невербальна комунікація дуже важлива. Тому стежте за тим, що говорить мова вашого тіла. Постарайтеся виглядати розслабленим, стежте за кількістю ваших зорових контактів і показуйте готовність до участі в розмові.

10. Приєднайтесь до соціальних мереж підтримки.

Багато спільноти пропонують участь в соціальних мережах підтримки. Такі групи допомагають людям, що страждають від почуття сорому, недолугості або тривожності в різних соціальних ситуаціях знайти нові необхідні навички. З ними ви зможете навчитися брати участі в розмовах і завести нових друзів, які розуміють вашу проблему.

11. Будьте в курсі останніх подій.

Щоб мати з кимось спільну тему для розмови, читайте останні новини і будьте в курсі поточних тенденцій. Постарайтеся уникати суперечливих сфер на зразок політики і більше говорите про те, що може зацікавити співрозмовників. Це може стати відмінним способом почати розмову і допомогти вам дотримуватися нейтральних тем.

12. Визначте і позбудьтеся від негативних думок.

Якщо ви будете думати про своє соціальне життя занадто негативно, то таким воно в підсумку і стане. Наприклад, людина, яка думає, що вона незграбна і обов'язково зганьбить себе, на вечірці буде сидіти в найдальшому кутку. У підсумку вона піде додому з думкою про те, що раз ніхто з нею не заговорив, то вона дійсно якась не така.

Слідкуйте за своїми негативними думками, які можуть потягнути вас вниз. Замініть їх більш реалістичними: "Я можу почати розмову і познайомитися з новими людьми". Не дозволяйте собі зациклюватися на непродуктивних думках!

Хороші навички спілкування дуже важливі для налагодження ефективної комунікації. Якщо розмова з кимось здається вам випробуванням, почніть послідовно використовувати запропоновані поради.

Тим часом сайт "Сегодня" повідомляв про 10 несподіваних ознак високого інтелекту. Дослідження показали, що мозок людини планує на 30% швидше, якщо процес супроводити бездумним малюванням.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів