Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Як поліпшити стосунки в шлюбі: п'ять порад психолога

В'ячеслав Халанський впевнений, якщо між подружжям немає глибоких стосунків, то, швидше за все, вони будуть віддалятися один від одного

Цінуйте один одного. Фото: pixabay
Цінуйте один одного.
Фото: pixabay

Наше життя складається із стосунків – від народження і до смерті. Стосунки впливають на нас, за допомогою стосунків ми впливаємо на інших. Ми сформовані певним чином, певними людьми. Сформовані наші бажання, очікування від себе і від чоловіка (дружини) – і весь цей згусток ми приносимо в своє родинне життя.

Про це розповів психолог В'ячеслав Халанський і дав п'ять порад, як поліпшити стосунки в шлюбі.

Якщо між подружжям немає глибоких (з розумінням позиції іншого) стосунків, то, швидше за все, вони будуть віддалятися один від одного. Можливо, з'явиться образа і розчарування, каже психолог

Що таке стосунки і чому вони перестають розвиватися в шлюбі:

1. Бути у стосунках означає дозволити іншому, визнавати (цінувати, поважати) його таким, яким він є, звернутися до нього і дозволити йому впливати на нас. Саме так виникають почуття до іншої людини. Якщо ми не дозволяємо бути чоловікові (дружині) таким, яким він є, і хочемо змінити його відповідно до наших очікувань, тоді він (вона) стає менш цінним для нас. Потім ми закриваємося в своїх очікуваннях (образах) і не дозволяємо йому (їй) впливати на нас. Внаслідок зв'язок поступово слабшає.

2. Ставлення до себе впливає на ставлення до чоловіка (дружини).

Наприклад, батько в дитинстві хотів, щоб ви виконували його вказівки. Одного разу він попросив вас прибрати вдома. Ви старанно прибирали кімнату, тому що хотіли порадувати батька. Але, зайшовши в кімнату, він сказав: "А чому ти не прибрав там і там, не пропилососив добре килим і т. ін.?" Ви відчули знецінення, образу. Ви не змогли "перестрибнути" задану планку. Так поступово формуються завищені вимоги до себе, людина стає перфекціоністом з постійним відчуттям незадоволеності собою і життям в цілому.

Що найцікавіше, подібні запити можуть сформуватися і стосовно дружини (чоловіка). Подібне ставлення, знецінюється. Воно не дозволяє іншому бути таким, яким він є. Звідси постійна незадоволеність (ненасичуваність) стосунками.

3. Стосунки вимагають виявлення цінності чоловіка (дружини).

Що ми цінуємо, тому і приділяємо час. Цінність для стосунків – як бензин для машини. Цінність зачіпає нас і приводить в рух.

Наприклад, ви хочете купити спортивний велосипед. Знаходьте в інтернеті модель, яка відповідає вашому внутрішньому очікуванню. Що ви робите? Ви кілька разів на день переглядаєте інформацію про нього, говорите про це з друзями. Ця цінність привела вас в рух.

Щоб відкрити цінність стосунків з чоловіком (дружиною), поставте собі питання: "Що цінного є в моїй дружині (моєму чоловікові)?", "Що він може робити добре?", "Які якості мене в ньому приваблюють?".

4. Стосунки вимагають часу.

Зверніть увагу, на що у вас найбільше йде часу. Запитайте себе: "Чому я витрачаю на це час?" Якщо цінність подібна харчуванню для тіла, то час – подібно до вогню, на якому ви хочете приготувати собі їжу. Борщ неможливо зварити за п'ять хвилин, потрібні певні умови.

Час – це умова для стосунків. Спробуйте провести зі своїм чоловіком (дружиною) вечір, не заглядайте при цьому в Facebook, не перевіряйте електронну пошту, а уважно слухайте і намагайтеся зрозуміти його (її) точку зору. Зверніть увагу на свої почуття.

5. Стосунки вимагають персональності.

Наша персональність проявляється тоді, коли ми говоримо про свої почуття. Для цього важливо розуміти, що ви відчуваєте. Перехід на когнітивний рівень (коли ви говорите "Я гадаю ...") не дозволяє розвивати чутливий контакт. Звернення до почуттів між подружжям перетворює стосунки в танець, узгоджений такт. Почуття – це замкова щілина в двері вашого серця. Там, де є почуття, з'являється життя, посилюється довіра. А де є сухі судження і розуміння без співпереживання, там мало довіри і життя.

Отже, як поглибити стосунки між подружжям:

1. Почати вирощувати почуття до чоловіка (дружини) через визнання його (її) цінності, права бути таким, яким він (вона) є, і дозволяти впливати на своє життя і почуття.

2. Пам'ятати про те, що ставлення до себе впливає на ставлення до дружини (чоловіка). Важливо відокремити особисту позицію від тієї, яку нав'язали друзі, батьки і т. ін.

3. Пам'ятати про те, що цінність стосунків у подружньому житті завжди можна відновити. (Міст, що веде до іншого, вже був і завжди є тут. А тепер я на нього вступаю).

4. Приділяти стосункам час, який відновлює втрачену цінність цих стосунків. Час є головною умовою для відновлення цінності, а в цінності багато почуттів, багато гарного.

5. У хороших стосунках завжди багато персональності. Я кажу: "Я відчуваю, що ти сумуєш" або "Я відчуваю, що тобі добре ...", "Що з тобою?", Або "Що ти відчуваєш?". Така персональність, як вогонь під час холоду, зігріває нас і дозволяє нам наблизитися один до одного, щоб гріти, не обпалювати і дає тим самим смак життя. І тоді наше життя стає гарного.

Раніше інший психолог розповідав, що зробити, щоб чоловік покликав вас заміж. Михайло Лабковський радить не витрачати свій час на чоловіків, у яких інший погляд на життя.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів