Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Майстер з Харкова вирізає з дерева унікальні ікони, які зцілюють

Економіст перетворює дошки в твори мистецтва, які дарує храмам і знайомим

Самоучка з Харкова Андрій Горлов вирізає з дерева ікони і відтворює полотна відомих живописців. "Запорожці пишуть листа турецькому султану" Іллі Рєпіна, "Мисливці на привалі" Василя Перова, Георгій Побідоносець і лики інших святих – майстер може похвалитися двома десятками робіт, за які береться за покликом серця.

Як розповів нам Андрій, економіст за освітою, пару років тому він, не припиняючи художню школу і раніше не займаючись творчістю, відкрив для себе різьблення по дереву. "Це було хобі, і, як не дивно, виходити початок відразу ж. Перша ікона, яка дійсно вдалася, – зображення Богородиці з немовлям. Я робив її по якомусь пориву душі, а потім передав в храм священномученика Олександра на ХТЗ", – згадує майстер.

Протягом року Андрій робив один шедевр за іншим, роздаровував їх знайомим, передавав до храмів і іноді продавав, купуючи на виручені гроші обладнання та матеріали. А близько місяця тому запрацювала майстерня, яку харків'янин відкрив разом з друзями на вулиці Ковальській
.

АндрійГорловбезосвітихудожникаскопіювавРєпінаіПерова

Вирізання шедеврів – титанічна праця, адже мінімум 40 годин доводиться працювати біля верстата, 20 годин вирізати вручну і ще шість діб йде на покриття лаком. "Спочатку потрібно підшукати підходящий матеріал. Дуб, ясен, клен – вони повинні вистоятися близько півроку і тільки після цього можна працювати. Потім дерево потрібно вирівняти на верстаті, зробити рельєф і вже за допомогою бормашини працювати над майбутньою картиною. Всі деталі, риси обличчя вирізаються вручну", – запевняє майстер. Потім, за його словами, потрібно пропрацювати ікону порозаполнителем, щоб захистити її від комах, а також покрити лаком або фарбою. На одну роботу йде мінімум тиждень.

Першніжбратисязастворенняікони,Андрійотримуєблагословеннясвященикаічитаємолитву.Якщоцього незробити,переконанийхлопець,нічогоне вийде:мовляв,всебуделаматисяінавітьможнапорізатися.

"Якосьразяробивназамовленняхрест.Хочете-вірте,хочете – ні,алевголовіяпочувголос,якийпопросиввіддатихрестіншій людині.Язнеюспілкувавсявостаннійразсімроків тому,алевсеодновирішивзнайти її івіддатироботу.Яквиявилося,уцієї людинибулатяжко хворадитина,алепіслятого,якявіддавхрест,вонавидужала.Звичайно,цеможебутизбіг",-не виключаєАндрій,вважаючисеберелігійною людиноюімріючивідтворитивдеревіііншіполотнасвітового живопису.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів