Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Чи можна "зібрати" відпустку з накопичених відгулів

За законодавством відгули "видаються" на конкретні дні

Робота у вихідні. Тільки у виняткових випадках.
Робота у вихідні. Тільки у виняткових випадках.

У менеза три місяцінакопичилася цілатижденьвідгулів, і я хотівїх взятивсі разом.Алекерівництво відмовилосяменіїх надати- мовляв, берипо1-2 дні,а тоцілу відпусткувиходить.Який порядоквикористаннявідгулівзавихідні та святкові дні? — Олександр Єременко, м. Київ.

АрсенМаринушкін, керуючийАБ "АрсенаМаринушкіна":

"Робота у вихіднідні забороняється.Залучення окремих працівниківдопускається тільки у винятковихвипадках, що визначаютьсязаконодавством, -ст.71КЗпП України:

1)длявідвернення громадськогоабостихійного лиха, виробничоїаварії і негайного усуненняїх наслідків;

2) для відвернення нещаснихвипадків,загибелі або псуваннядержавного чи громадськогомайна;

3)длявиконання невідкладних,наперед не передбаченихробіт, віднегайного виконання якихзалежить у подальшомунормальна робота підприємства, установи, організаціїв цілому або їхокремих підрозділів;

4)длявиконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метоюзапобігання або усунення простоюрухомого складучи скупчення вантажів упунктах відправлення і призначення.

Залучення працівників до роботиу вихідні дніпровадиться за письмовим наказом(розпорядженням) власника абоуповноваженого ним органу.

Ніякихусних домовленостейміж працівником івласникомзакономне встановлено.Авідповідно до ст.72КЗпП України, роботакомпенсуєтьсяабо подвійнийоплатою,абонаданням іншого дня відпочинку(такзваного "відгулу").Тому доцільнопередбачити спосібкомпенсаціїроботиу вихідний деньпід часвидання наказу і попередньопогодити йогоз працівникомз урахуванням інтересіввиробництва.Якщоза роботу у вихіднийденьбуденаданий іншийвихідний, товнаказі зазначається, який самеденьбуде вихіднимабовизначається термін, протягом якогопрацівник зобов'язанийбудевикористовуватисвоє право навідгул".

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів