Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Нестабільні романтичні стосунки загрожують депресією – вчені

Часто партнерів, які розходяться і знову сходяться, тримає в стосунках виключно секс

Шукайте постійних стосунків. Фото: pixabay
Шукайте постійних стосунків.
Фото: pixabay

Люди, які знаходяться в нестабільних стосунках і часто розходяться і знову сходяться зі своїми партнерами, мали набагато більш високий рівень ризику розвитку депресії, тривоги і занепокоєння, ніж ті люди, які знаходяться в стабільних серйозних стосунках.

Це з'ясували психологи Миссурийского університету в Колумбії, які провели дослідження за участю 500 осіб, пише "Новое время".

Крім того, їм вдалося встановити зв'язок між нестабільністю в стосунках і насильством, низьким рівнем відданості і комунікації партнерів.

"Досить часто в таких стосунках виникають суперечки, а також зради. Такі пари розходяться, але продовжують тягнутися один до одного", – говорить Джеймс Прис, коуч зі стосунків.

Він зазначає, що така модель стосунків призводить до низької самооцінки, посилює внутрішню нестабільність, а також провокує розвиток серйозної депресії:

"У таких стосунках партнери страждають від низької самооцінки і в результаті зазнають серйозні психологічні проблеми. Чим довше такі стосунки продовжуються, тим гірше вони себе почувають. Я рекомендую таким партнерам тричі подумати, навіщо вони продовжують ці стосунки і пам'ятати, що немає нічого важливішого за ваше здоров'я, ризикувати яким особливо небажано заради людини, яка робить вас нещасною".

Психолог Мадлен Мейсон Рентрі зазначає, що досить часто партнерів, які розходяться і знову сходяться, тримає в стосунках виключно сексуальний зв'язок, через який вони знову прагнуть повернутися в потенційно токсичні стосунки:

"Їм здається, що вони не можуть жити один без одного, але коли вони разом, вони токсичні один для одного", – говорить фахівець.

Тим часом інші вчені з'ясували, що сексуальні фантазії покращують стосунки. Під час дослідження команда провела ряд тестів на добровольцях.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів