Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Освіта за кордоном: в Сінгапурі люблять пари з двома викладачами і бояться списувати

До навчання ставляться дуже серйозно, адже за порушення правил поведінки штрафують і можуть посадити до в'язниці


Національний університет Сігапура. Одна з
Національний університет Сігапура. Одна з

Місто-держава Сінгапур розташоване на островах в Південно-Східній Азії. За словами українців, життя і навчання тут, як на іншій планеті. Про те, як себе почувають студенти в Сінгапурі, як побудований навчальний процес, "Сегодня" розповіли харків'янки – студентка Національного університету Сінгапуру Юлія Землицька і любителька подорожувати по Азії Ольга Коптелова.

За словами дівчат, тут до навчання ставляться серйозно: не пропускають пари, вітають студентські дискусії і навіть не дивляться в зошит до сусіда, боячись звинувачень у плагіаті. Тут шанують манери, а тих, хто не дотримується правил поведінки в громадських місцях, безжально штрафують і навіть можуть посадити до в'язниці
.

ПСИХОЕКСПЕРИМЕНТИ І ДИСКУСІЇ

ВипускникивузівСінгапурувисококотируютьсясередроботодавцівнавітьсусідніхдержав,томувідбірскладний.

"У кожного університету, факультету або департаменту зазвичай свої критерії і процедури відбору. Вони не сильно відрізняються від західних університетів, – говорить Юлія Землицька. – Студент подає пакет документів: офіційні підтвердження оцінок (школа або бакалаврат, англійською мовою), від іноземних студентів ще й сертифікати про проходження мовних тестів TOEFL/IELTS і/або тестів GRE/GMAT (якщо програма має математичний компонент). Необхідно уявити 2-3 рекомендаційні листи (заповнюються тими, хто рекомендує, онлайн) і резюме студента. Зазвичай ще вимагають personal statement - есе про мотивацію, де потрібно пояснити, навіщо навчання, які плани і чому саме ця програма. Коли я вступала до університету, потрібно було ще написати про глобальну проблему і книзі, яка пропонує її рішення. На основі пакетів документів вибирається пул кандидатів, з якими проводять співбесіду".

При вступі вирішуютьглобальніпроблемиіпишутьесепро мотивацію.

НАВЧАННЯ. Бакалаврськіпрограмизазвичайрозрахованіна3-4 роки,магістерськіна1-2 роки.Аспірантуразаймаєблизько5років.Самежнавчання,за словамиукраїнки,відрізняється.

"Обов'язкових предметів кілька. Решта можна вибирати з безлічі запропонованих, – каже дівчина. – При цьому можна відвідувати курси в інших департаментах. Пари дуже інтерактивні – багато дискусій, практичних завдань, роботи в командах. Іноді заняття ведуть кілька викладачів, і у кожного свій стиль. Наприклад, є викладач-психолог (один з провідних в світі в своїй сфері), так він на своїх парах влаштовує психологічні експерименти і симуляції по предмету "Лідерство". Всі студенти заповнюють в кінці семестру відгуки про викладача і курс, і адміністрація дуже уважно ставиться до цього".

ПІЛЬГИ ЗА ЗАСЛУГИ

"Вартість навчання залежить від факультету і програми, в середньому – від $ 20 тис. На рік. Але для обдарованих студентів та іноземців є стипендії. Отримати стипендію можна за заслуги – академічні, особисті, лідерські і т. д., – Пояснила Юлія. – університети зацікавлені в залученні талантів і готові вкладати в них кошти". Сума стипендії залежить від способу фінансування навчання. Хтось отримує допомогу на проживання, у когось стипендія покриває тільки навчання. У мене – $ 1 тис. На місяць, але є люди, у яких менше. Вистачає на дуже скромне студентське життя, оскільки Сінгапур – одне з найдорожчих міст у світі".

СтудентськежитловСінгапурісубсидується,томувоноєігідної якості.Алеправилапроживаннядоситьжорсткі-якіправилаповедінкивгромадськихмісцяхвційкраїні."Наприклад,засваркунавулиціможутьвикликатиполіцію,ікривдниковівипишутьштраф(до$3тис.)залихослів'я,-розповідаєпутешественицаОльгаКоптелова.-Занедопалок,кинутийповз урну,- не менше ніж$500.Жуйкавзагалінезаконна".

ПІСЛЯДИПЛОМНЕ ВІДПРАЦЮВАННЯ. Залежитьвідумовстипендії.Наприклад,ті,хтоотримувалиїївідуряду,повиннівідпрацюватинадержслужбі.Іншішукаютьроботусамі,алеуніверситетвсілякодопомагає:працюютькар'єрнівідділи,якіпостійносповіщаютьпро вакансіїіпроводятьзустрічізроботодавцями,єкар'єрніярмаркитатренінги.

БАГАТО ПРАКТИКИ, НИЗЬКІ ОЦІНКИ І ВІДРАХУВАННЯ ЗА "КОПІПАСТ"

Задаютьввузахбагато,вимогидужевисокі.Ніякоїкорупціїнемає,плагіат-найгірший ззлочиніввакадемічному середовищі.Напарахніхтонасильнодо дошкине викликаєіне питає,прогулиобов'язковопотрібнонадолужити.

Д/З.Майжевсідомашні завданняпов'язанізпрактичнимизавданнями,розрахункамитощо."Урамкаходногозкурсівми,наприклад,їдемодо В'єтнаму,дебудемозустрічатисязмісцевимиорганамивладиіполітиками,-наводить прикладспіврозмовниця.-Нашезавдання-вкомандахрозробитистратегіїдлярозвиткуВ'єтнамувпевнихсферах.Урамкахіншогокурсуунасзавдання-запуститиданесоціальнепідприємство".

ОЦІНЮВАННЯ.Залежить від предмета і викладача. Зазвичай у оцінки кілька складових – робота в класі (участь в дискусіях), есе, групові проекти, іспити, практичні завдання. "Неприємно, що в кінці семестру всі оцінки "округлюють", і тільки 30% кращих студентів класу отримують п'ятірки", – говорить студентка. - Бути відсутнім на заняттях можна тільки з поважної причини (з підтвердженням), пропуски неприпустимі. Що не встиг – доганяй сам в бібліотеці (деякі книги треба замовляти заздалегідь). Якщо причина прогулу поважна, то професори ставляться з розумінням. Але домашні роботи треба здавати вчасно, незалежно від обставин".

ТАБУ.Головнетабу,якеіснуєу всіхвузах-плагіат.Доньогозараховуютьісписуваннянаіспиті тощо.(Цеодночасноідисциплінарнийпроступок,інеуспішність)."Усі письмовіроботискануютьсянапредметзапозиченнячерезспеціальнупрограму,-кажеЮлія.-Такщо "копіпаст" приреченийнапровал,аплагіатзагрожуєвідрахуваннямзуніверситету".

new_image_338

Басейн є в кожному вузі

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів