Головна Сьогодні

Чому потрібно купувати більше книг, ніж ви можете прочитати

По суті, чим ширше ваш кругозір, тим збільшується кількість непрочитаних книг на полиці

Читайте багато книг. Фото: depositphotos
Читайте багато книг.
Фото: depositphotos

Переповнену книжкову шафу може чимало розповісти про рівень вашого інтелекту. І що найдивовижніше: навіть непрочитані книги приносять величезну користь.

Експерти стверджують, що постійне навчання допоможе вам стати щасливими, більше заробляти і навіть поліпшити стан здоров'я. До того ж, багато успішних людей зі сфери бізнесу наполягають на тому, що читання – кращий спосіб порозумнішати. Отже, що вам потрібно зробити прямо зараз? Піти в книжковий магазин і купити книги, багато книг, рекомендують Мізки.com.

Припинити скуповувати книги потрібно тільки тоді, коли ви взагалі їх не читаєте. Якщо ж виділяєте хоча б 4 години на тиждень, щоб щось почитати, тоді можете сміливо йти в книгарню. Бібліотека, переповнена непрочитаними книгами, зовсім не характеризує вас як ледаря.

Користь від непрочитаних книг, які вас оточують пояснив письменник і статистик Нассим Талеб в своєму бестселері "Чорний лебідь". Він викладає свої думки у формі анекдоту про легендарну бібліотеці італійського письменника Умберто Еко, в якій були зібрані, як не дивно, до 30 тисяч томів.

Невже Еко дійсно прочитав всі ці книги? Звичайно, ні! Однак, вони постійно нагадували йому все те, чого він ще не знає. Бібліотека Умберто Еко підтримувала його інтелектуальну спрагу і допитливість. Постійно зростаюча колекція книг, може зробити для вас те ж саме. На думку Талеба, потрібно купувати стільки книг, скільки дозволяють ваші фінанси, іпотечні кредити і нинішня складна ситуація на ринку нерухомості.

З роками ви будете накопичувати більше знань і розширювати свою бібліотеку, а збільшення кількості непрочитаних книг може здатися для вас чимось загрозливим. По суті, чим ширше ваш кругозір, тим збільшується кількість непрочитаних книг на полиці. Назвемо цю колекцію непрочитаних книг антібібліотекой.

Антібібліотека є дієвим способом нагадати про неосяжному кількості інформації, яку ви зовсім не знаєте або знаєте зовсім небагато. І якщо ви живете з таким нагадуванням, то щодня змушуєте себе до певного інтелектуального смирення, яке заохочує навчання і допомагає приймати правильні рішення.

"Люди не приносять свої антірезюме, розповідаючи всім про те, чого вони не навчилися і в чому не мають досвіду роботи (розповідати про це – робота їх конкурентів), хоча було б непогано, якби вони самі таке робили", – заявив Талеб.

Добре відомий психологічний факт: найбільш некомпетентні люди більше впевнені в своїх знаннях і уміннях, а по-справжньому розумні постійно в усьому сумніваються. (В психології це називається ефектом Даннінга – Крюгера). Також відомо, що чим легше вам визнати, що чогось не знаєте, тим швидше цьому навчитеся.

Так, припиніть картати себе за те, що купуєте занадто багато книг або за те, що складаєте великий список нових книг для прочитання. Завдяки цьому ви розумієте, що поки не зовсім освічені. Однак, якщо усвідомлюєте, скільки ще роботи потрібно виконати в майбутньому, то ви вже на крок попереду переважної більшості людей.

Тим часом інші фахівці з'ясовували, що радять батьки-мільйонери своїм дітям. Допомогти вирішити широко поширену проблему – це безпечний спосіб заробити гроші.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти