Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Чому вміння пробачати важливе для нашого здоров'я: відповідь психолога

Практика пробачення корисна для нашого емоційного і фізичного здоров'я

Чому важливо вміти прощати
Чому важливо вміти прощати
Фото: Pexels

Прощення – це не те, що ви робите для іншої людини. Пробачаючи, ви відпускаєте свої образи і судження і дозволяєте собі зцілитися. Хоча це може звучати добре в теорії, на практиці прощення іноді видається дуже складним. Пробачивши, ви приймаєте реальність події та знаходите спосіб жити в стані гармонії з ним. Про це розповіла Сьогодні.Lifestyle лікар-психолог Ольга Мірошникова.

Психолог розповіла, як пережити горе – дивіться відео:

Психолог також пояснила, чому пробачати буває складно.

Є кілька причин:

  • ви сповнені думок про помсту;
  • ви не знаєте, як вирішити ситуацію;
  • ви залежні від адреналіну, який дає гнів;
  • ви ідентифікуєте себе, як "жертву";
  • ви боїтеся, що, пробачивши, ви повинні заново з'єднатися або втратити зв'язок з іншою людиною.

Ці причини не вибачати можуть бути вирішені шляхом глибшого знайомства з собою, своїми думками і почуттями, а також з вашими межами і потребами. Пробачення вимагає почуття готовності прощати. Не намагайтеся пробачити кого-небудь, поки ви не визначили, повністю не відчули, що не висловили і не звільнили свій гнів і біль.

Якщо ви вирішите, що хочете пробачити, знайдіть гарне місце і час, щоб побути наодинці зі своїми думками.

Потім спробуйте виконати такі чотири кроки, щоб пробачити:

1. Подумайте про інцидент, який вас розлютив

Прийміть, що це сталося. Прийміть те, що ви відчували з цього приводу і як це змусило вас реагувати. Щоб пробачити, ви повинні визнати реальність того, що сталося і яким чином це вас зачепило.

2. Визнайте зростання, яке ви відчули внаслідок події

Що ви дізналися про себе або про свої потреби і межі? Ви не лише пережили інцидент, можливо, ви виросли з нього.

3. Тепер подумайте про іншу людину

Він або вона мають недоліки, тому що всі люди мають недоліки. Він або вона діяли з власних переконань, які не співпали з вашими. Коли вам було боляче, інша людина намагався задовольнити потребу. Як ви думаєте, що це була за потреба і чому людина так образилася?

4. Вирішіть, чи хочете ви сказати іншій людині, що ви її пробачили

Якщо ви вирішили не висловлювати прощення безпосередньо, зробіть це самостійно. Вимовте вголос слова "я вам пробачаю", а потім додайте стільки пояснень, скільки вважаєте за потрібне.

Прощення – це звільнення від образи або судження, яке ви маєте проти когось іншого. Коли ви пробачаєте, ви також відпускаєте почуття гіркоти, образи і помсти. Багато досліджень показують, що практика вибачення корисна для нашого емоційного і фізичного здоров'я. Гнів, гіркота, ненависть – ці емоції сильно впливають на наше тіло і думки, вони можуть викликати фізичні симптоми, такі як біль у животі і високий тиск, і можуть погіршити депресію і занепокоєння.

Прощення корисно для здоров'я
Прощення корисно для здоров'я
Фото: Pexels

Коли ви прощаєте та відпускаєте образу, ви звільняєте своє тіло і свій розум. Прощення – не єдиний спосіб відпустити негативні емоції, але один з найкращих.

Є чудова і проста вправа – це вправа з написання листа. Знайдіть тихе місце, трохи часу та ручку, олівець і папір. Напишіть листа людині, яка вас образила. Запишіть свої почуття, свої думки, свій досвід і свій гнів. Пам'ятайте, цей лист для вас. Більше ніхто не повинен читати це.

Тепер спробуйте написати другого листа іншою рукою. Письмо не домінуючою рукою (тобто лівою рукою, якщо ви правша) може допомогти подолати аналітичну, яка засуджує, частину вашого мозку.

Таким чином, ви можете зрозуміти, що ваш лист вільніший і емоційно чесніший. Ви хочете, щоб все емоції, які ви зібрали, рухалися і текли через перо. Уявіть, як весь ваш гнів, гіркота, образа і печаль рухаються з глибини вашого тіла на сторінку. Навіть якщо ви не думаєте, що можете коли-небудь пробачити або не хочете, така вправа може допомогти вам знайти певний контроль над негативними думками.

Раніше ми вже з'ясовували, як пережити важкий період в житті : п'ять важливих речей.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів