Головна Сьогодні

Пора з'ясувати стосунки: з чого починаються сімейні кризи?

Психолог Ігор Обухівський для Сегодня.Lifestyle розповідає, як зароджуються сімейні кризи і як їх вирішувати.

За статистикоюбільшістьжінокпочинаютьрозвиватисвоюжіночністьівивчатипсихологіючоловіківвжетоді,коливстосункахприсутнісерйозніконфліктиіпроблеми.До конфліктівчастопризводятьвзаємнізвинувачення,образизминулого,нерозумінняісварки.

35686696_10214023215869180_4373199953497948160_n
Психолог Ігор Обуховський

Негативні ланцюжки

Зароджуютьсявони,здавалосяб,черезабсолютнозвичайніподії,дрібниціінедомовки.Виглядаєцеспочаткуцілкомбуденноіпроявляєтьсяу відносинаху виглядіневеликихконфліктів,наприклад,впобуті.

Причина таких негативних ланцюжків – невміння або небажання людей говорити відкрито. У когось це боязнь образити іншу людину: я знаю безліч жінок, які відмовляються говорити зі своїми чоловіками через те, що вони просто боятися їх образити. На ділі це ж виливається ось у такі негативні ланцюжки з дрібних конфліктів. Крім того, практично завжди люди копіюють поведінку батьків, батьківську модель відносин, тому якщо дочка не бачила прикладу, як можна м'яко і по-жіночому попросити чоловіка не розкидати шкарпетки або приїжджати додому в суботу з роботи раніше, звинувачувати її ні в чому: ця дівчина просто не знає, як правильно розмовляти з чоловіком, як висловлювати йому своє невдоволення або навпаки – як робити йому компліменти.

Небезпека таких ланцюжків полягає в тому, що в результаті це виливається в дуже великі конфлікти. Згадай, як часто люди сваряться через дрібниці, наприклад, через те, що хтось не помив посуд, деякі навіть розлучаються, мотивуючи це тим, що "любов пішла", хоча насправді люди не змогли зрозуміти один одного, просто поговоривши один з одним. Я вже говорив, що за допомогою рота жінка може досягти взаєморозуміння з чоловіком, і я зараз говорю не про секс. Говорити з чоловіком – важливо, але постарайся робити це м'яко і по-жіночому, без крику, істерик, погроз і маніпуляцій.

Порадниці і рятувальниці

Якщо тобі здається, що чоловік тебе не цінує, напевно ти з наступної категорії жінок. Є категорія жінок, яких можна назвати "рятівниці" або "хороші дівчатка". Вони прагнуть допомогти всім і всюди, а особливо чоловікам або своєму одному чоловікові. Якщо у нього проблеми з роботою, і він чомусь вже пару-трійку років не може знайти роботу, вона обов'язково дасть йому грошей. У нього екзистенційна криза? Вона обов'язково підкине йому книжку про те, як вийти з депресії. Милий побачив у вікні вітрини нову модель телефону і йому дуже сильно захотілося його, але грошей зараз немає? Ця жінка обов'язково візьме кредит і з радістю подарує цей телефон чоловікові. Аби він був задоволений і щасливий.

Поради-цещеоднаболюча темау багатьох відношенняхічастажіночапомилкау відносинахзчоловіком.Повірі несприймицезагрубість,більшостічоловіківне потрібнітвоїпоради,подобаєтьсятобіцечи ні.Аосьтвояжіночність,розумінняівміннябутизрозумілоюдлячоловіка,вмінняпоказати,яквінможезробититебещасливоюцінуєтьсянабагатобільше.

Самечерезтвою допомогуіпорадиу відносинахможутьвиникатибезлічконфліктів.Найчастішечоловікнавітьсам небудерозуміти,чомувінзлитьсянатебе,післятого,яктинаНовийрік,апотімнайогоДеньНародженняподарувалане дешевіподарунки,або,скажімо,даєшпоради,колиуньогопроблемипо бізнесуінайкращимрішеннямбулобпростозалишитийоговспокої.

Звинувачення

Почуття провини-одназнайпотужнішихенергій;відчуваючипровинуабонакладаючиїїнаіншу людину,минібиставимотавро.

Крім того, перш ніж затівати сварку, подумай: а чого ти хочеш досягти? Існує категорія жінок, які отримують неймовірне задоволення від того, що чоловік визнає свою неправоту. Більш того, існують жінки, для яких ці слова як мед, і вони жадають чути їх від дітей, друзів і товаришів по службі. Чого вже гріха таїти, існують і такі чоловіки.

Якщо твоя мета – це все-таки не погладити своє самолюбство, а дійсно вирішити конфлікт, найкращий рецепт буде попросити допомоги або запитати поради у чоловіка. Звинувачень, як і інших багатьох фраз, варто уникати.

Але як звернутися до чоловіка? Наприклад, ти можеш звернутися до нього так:

"Дорогий, допоможи мені будь ласка. Мені важко зрозуміти, чому ти так реагуєш. У тебе якісь проблеми на роботі або я щось роблю не так?"

"Милий, дай мені пораду: як мені поводитися, коли ти злишся і відбувається така ситуація?"

"Коханий, підкажи мені, будь ласка, що тебе турбує, чому ти так різко відповідаєш?"

Швидше за все, твій чоловік просто очманіє або як мінімум здивується, якщо до цього ти з ним так не розмовляла
.

Часті сварки = виснаження стосунків

Улюдськомуорганізмізнаходятьсясотнімільярдівнервовихклітин,знимилюдинанароджується,впроцесіжиттячастиназнихвтрачаєтьсяпід часстресу,сварокіпроблем.Нервовіклітини-цеєдинийтипклітин,якийне відновлюється.Такізвідносинами:укожноїпари,укожнихвідносиніснуєсвійлімітсварокабо межа,даліякоївідносинивжейтине можуть.

Відносинижінкиічоловіка-спільнаробота,алесамежінкастворюєатмосферу,настрійувідносинах,цеоднезправилщасливихвідносин.Тинавітьне уявляєш,якевтобіприхованеджереложіночностііжіночоїмудрості.Якщотипочнешправильновзаємодіятизчоловікомірозумітийогопсихологію,топитанняпро сваркивстосункахнавітьстояти небуде.Цеодиніз способівпроявлятилюбовтак,щобчоловікзрозумівіцінувавїї.

Завжди поруч

Жінкамважливо,щобчоловікприділявїмувагуіпроводивз неюбагаточасу.Алеунормальногочоловікамалочасу:якправило,вінзайнятийсправаминароботі,борючисьіз зовнішнімсвітоміоберігаючисвійбудиноквідпроблемінегараздів.Адженавітьзнайтинормальногосантехнікаідомовитисязнимпро лагодженнякранау ванній-цетежзадача,якапотребує вирішення,азначитьтимчасовихіматеріальнихвитрат.

Є і хороша новина: якщо поруч з тобою чоловік відчуває себе як на коні, він відчуває себе мужнім, він відчуває себе краще, ніж він є насправді, відчуває твою любов і віру, він буде прагнути проводити з тобою більше часу.

Однак, існує така категорія жінок, які, по-перше, переконані, що жінка за жодних умов не може бути одна (без партнера, не в парі), а, по-друге, тягають чоловіків за собою всюди: відводити дитину в дитячий садок – тільки разом, снідати щодня – тільки разом, ходити по магазинам – тільки разом.

Поважай його особистий простір і тоді кількість сварок зменшиться в рази. Так, і ви ж не хочете перетворитися в ту пару, яка завжди і всюди ходить разом
?

Стрес

Стрес-справжняпроблеманашогочасу.Жахполягаєвтому,щоминавітьне помічаємо,якстресз'їдаєнасзсередини,віднімаючирокижиття.Інавітьякщомовайдепронепрацюючужінку,двоєдітей,будинок,хобі,плануванняподорожей,приготуванняїжііщебезлічіншихзавданьвжеможутьвикликатистрес.Мибіжимо,намагаємосявстигнутивсеівідразу,часом невстигаючипорадітисамому життюаборезультатам,якихдосягли.

Єдинебажання чоловіка,коливінвиходитьзроботи-відпочитиірозслабитися.Саметомубагато чоловіківне поспішаютьдодому:аджеякщонароботіпроблеми,та йвдома невселадиться,тоїхатитуди недужехочеться.Пам'ятайпро те,щотвійчоловікстикаєтьсязвеличезною кількістюстресукоженденьіпостарайсязабезпечитийомумаксимальне розслабленняікомфортвдома,цеодиніз секретівщасливихвідносин.Осьпобачиш-вінбудебезмірнотобівдячнийіоцінитьзатишнуітеплудомашнюатмосферу.

Не чіпай минуле

Аналізувати,переживати,думати,аточніше"надумувати"властивобільшежінкам,ніжчоловікам,вжетакаувасприрода.І,на жаль.ворушитиминулеіпорівнювати,оцінюватисвогообранцязточкизору"якбулораніше"або"щоробивколишній"-явно провальнастратегія.

Такіпорівняннядужеболячеб'ютьпочоловічому самолюбству,та йзточкизорулогікивонизовсімнедоречні.Все це булоу свій час:скорішеза все,тибулаінша,бувіншийетапу відносинахзтвоїмчоловіком,апорівнюєштизовсім з іншиметапомічоловіком.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: yaroslav-samoylov.com

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти