Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Правильне виховання: яку не виростити мамія

Хороша мама повинна бачити в сині не продовження себе, а близьку, але абсолютно автономну людину

Хлопчику потрібна чоловіча модель поведінки. Фото: pixabay
Хлопчику потрібна чоловіча модель поведінки.
Фото: pixabay

Сильний, вольовий і надійний чоловік приваблює жінок, на відміну від скиглія, нерішучого і безініціативного. Але як виховати справжнього чоловіка, коли у сина є тільки мати або батьки розлучилися, а батько не бере ніякої участі у вихованні хлопчика.

Нерідко дитина, позбавлена батьківського виховання, виростає без виражених чоловічих якостей. Адже її мама завжди вирішувала, як синові краще вчинити в тій чи іншій ситуації, радила, чи варто зустрічатися з симпатичною дівчинкою. Хлопчик звикає, що мама може вирішити все на світі, і йому стає зручно і комфортно так жити. І виростає слухняний ведений син, навіть в дорослому віці залишається в емоційній залежності від мами, передає "Лиза".

Коли йде тато

Часто складається ситуація, коли після розлучення батько зникає з життя сина, і добре, якщо з'являється раз на місяць. Найчастіше у нього нова сім'я, аліменти він перераховує на банківський рахунок, і дитина йому виявляється зовсім не потрібна.

Або інша ситуація, нічим не краща: батько – асоціальна особистість, п'є, не працює і прикладом для сина служити не може.

Що ж робити матері? Важливо усвідомити, що при всьому бажанні жінка не може, якою б успішною вона не була, служити для сина рольовою моделлю чоловічої поведінки, так як вона – жінка. Навіть якщо у неї чудово складається кар'єра, вона добре заробляє, з усім може впоратися сама – вона все одно залишається жінкою.

Інша модель

Мамі потрібно задуматися, хто з чоловіків міг би стати для сина моделлю чоловічої поведінки. Інакше, не маючи можливості ідентифікувати себе з батьком, хлопчик в майбутньому зіткнеться з труднощами у взаєминах з жінками. Адже він спілкується з позиції улюбленої дитини тільки з мамою, яка головна в будинку. Слухається, прагне заслужити її схвалення, егоцентрично вимагає її уваги. Але це не та модель поведінки, яку будуть поважати в дорослому суспільстві.

Де самотній мамі знайти вихователя-чоловіка для сина?

Цю роль може взяти на себе дідусь дитини або його дядько: вони покажуть йому особливості чоловічого відношення до життя. Або доведеться шукати тренера в спортивних секціях, викладача в гуртках.

Ще такою рольовою моделлю може стати батько когось із друзів хлопчика. Його можна попросити взяти дитину в сімейну поїздку разом з їхнім сином, а ти сплатиш частину витрат. Можливо, твої друзі можуть брати сина на риболовлю чи в похід.

Бізнес-вумен наймають для своїх синів хлопців-студентів як гувернерів. Такий хлопець може забирати сина зі школи і вчити його поводитися з комп'ютером, щось робити своїми руками. А головне, він буде розмовляти з дитиною з позиції чоловіка. Це прекрасний вихід: для студента цінна можливість заробити, а для школяра важливо спілкуватися зі старшим другом-чоловіком, а не сидіти з жінкою-нянею. Щоб найняти такого наставника, не треба бути дуже забезпеченою: послуги няні можуть обійтися набагато дорожче. Головне, вибрати інтелігентного, відповідального і порядного хлопця. На цю роль добре підійде син знайомих: так ти будеш знати, кому довіряєш свою дитину.

Кого б ви не вибрали, важливо цю частину ідентичності дитини не брати на себе, не намагатися вирішити, що ти зможеш показати їй не тільки жіночу модель, але і чоловічу. Це свідомо нереально! Для виховання сина потрібен чоловік, який зможе з хлопчиком і поговорити по-чоловічому по душах, і навчити його постояти за себе, і навчити традиційним "чоловічим справам" – розвести багаття, зібрати меблі, повісити поличку, відремонтувати техніку.

Хороша мама повинна бачити в сині не продовження себе, а близьку, але абсолютно автономну людину. Дуже важливо підкріплювати в сині прояви чоловічої поведінки, його фізичної активності, завзятості та сили волі.

Будь-яка мама залишається жінкою, навіть якщо живе без чоловіка. Син – це підростаючий чоловік, якому треба вчитися піклуватися про неї як про жінку: допомагати навіть у шестирічному віці донести важку сумку, подавати руку при виході з автобуса, відкривати двері в машину. І з її боку – отримувати подяку і захоплення.

Завдання мами – прищепити синові галантність, навчити його чуйно вибудовувати відносини "чоловік-жінка". А виживанню хлопчика в чоловічому світі повинні вчити чоловіки – як піклуватися про слабких, захищати себе і близьких. Мамі не варто брати цю роль на себе.

Раніше психолог назвав три цінні речі, які батьки можуть дати своїм дітям. Михайло Лабковський радить вчити дитину розслаблятися і отримувати задоволення від моменту.

Також ми писали про найпоширеніші психологічні проблеми, які провокують батьки.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів