Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Прощена неділя: як попросити пробачення

Дізнайтеся, як потрібно просити пробачення у людей, щоб вам повірили і пробачили

Фото: Pixabay

У Прощену неділю 2019 - 10 березня, дізнайтеся, як правильно просити пробачення у оточуючих. Головний ритуал цього дня полягає в тому, щоб отримати прощення за свої вчинки і можливу образу, яку ми волею чи неволею могли завдати близьким і рідним, сусідам і знайомим, колегам і навіть малознайомим людям.

Попросити пробачення насправді не так-то просто. Для багатьох людей головне утруднення викликає необхідність переступити через себе, свою гордість, визнати свою неправоту, знизити самооцінку у власній свідомості і очах оточуючих. Однак суть ритуалу як раз і полягає в боротьбі зі своєю зарозумілістю і каятті у вчинених гріхах. Через покаяння приходить полегшення для душі. І як раз з чистою совістю і легкою душею люди і входять в період Великого посту.

  • Просіть пробачення щиро

Ви і самі навряд чи пробачили б людину, якби відчули якусь брехню або нещирість з її боку, чи не так? Те ж саме відчуває і людина по відношенню до вашого прохання про прощення. Якщо ви самі покаялися і усвідомили свою провину, то і пробачити вас буде набагато легше.

  • Просіть пробачення, відчуваючи свою відповідальність

Мало хто з людей любить відчувати почуття провини. Саме воно відчутно б'є по нашій самооцінці. Можна трохи полегшити свою долю і під час вибачень думати не про свою провину, а про відповідальність за власну поведінку і за її наслідки. Промовляючи прохання про прощення, ви тим самим висловлюєте свій жаль з приводу допущеної вами помилки в своїй поведінці.

  • Як просити пробачення: ставити себе на місце скривдженого

Саме ця порада знайома нам здавна – поставте себе на чуже місце. З одного боку – це правильно, адже так легше відчути те, що відчуває інша людина. Але ось з іншого – така думка може бути помилковою, тому що ми починаємо судити про інших людей по собі. На якісь слова ви б навіть не звернули уваги, а ось інша людина всерйоз образилася. Ми можемо тільки здогадуватися, що на душі у нашого співрозмовника, але не знати цього напевно. І ми не маємо права приймати за нього рішення.

  • Як попросити пробачення: не ставте умов

Вибачення, розпочаті з формулювання: "Вибач, але ..." свідомо приречені на невдачу. Це більше схоже на суперечку і озвучування умов, ніж на прохання вас пробачити. Не ставте нкакіх умов, коли просите пробачення.

  • Як попросити пробачення: наберіться терпіння

Коли ви просите пробачення у людини, будьте готові до того, що вона не пробачить вас. Або ж пробачить, але не відразу. Ваше прохання ще не означає, що його зобов'язані виконувати за першим же покликом. Все залежить від того, наскільки сильна і глибока була рана, нанесена вами. Та й від характеру самої людини теж багато що залежить. Вона має повне право чинити, як вважатиме за потрібне. А ви у відповідь також не повинні на це ображатися.

Раніше ми публікували вірші і привітання в Прощену неділю.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів