Головна Сьогодні

Психологія стрункості: як налаштувати свій розум на схуднення

Для того, щоб успішно схуднути необхідно не тільки дотримуватися режиму харчування, але і відпустити стреси минулого

Фото: Pixabay

Розсіяти стреси минулого – психотехніка, яка дозволяє стати щасливішим. Але, виявляється, їй під силу зробити людину і стрункішою. Чому і яким чином, я дізналася на лекції кінезіолога, викладача центру "Ритми життя" Ігоря Орлова.

"Рефлексами і інстинктами людини керує його древній мозок. При цьому він "не думає", що робити, коли виникає стресова ситуація, а автоматично видає команди за програмою "Бий, біжи або замри!". Для "бігти" потрібна спритність і швидкість, для "бити" необхідна сміливість і сила, для "завмерти" зусилля не потрібні. Адже це не пов'язано з ризиками: досить зупинитися і робити вигляд, що все влаштовує. Якщо говорити в контексті зайвої ваги, то "рептилія" в нас вибирає залишати все, як є – тільки б не нападати і не тікати. Ось рука так і тягнеться за нескінченними перекушуваннями, чіпсами і майонезом", – пояснює Ігор.

Звучить правдоподібно. Але чому людина апріорі набрала вагу? Що за стреси випускають з нас "рептилію", і невже розум не здатний її приборкувати?

"У загальноприйнятій формі немає, не може, – каже кінезіолог. – Вважається, що якщо взяти волю в кулак, то можна управляти "рептилією" в наказовому порядку. Але "воля" не заспокоює древній мозок. Потрібно прибрати все, що лякає "рептилію", засмучує, ображає, дратує. Тоді вона перестане паралізувати нормальне травлення, перемикати обмін речовин на режим, при якому немає нормального витрати енергії. Розібратися в першопричину того, що викликає ці всі негативні почуття і емоції, під силу розуму. Коли відбудеться усвідомлення цього "що", то людині розумній в нас не складе труднощів перепрограмувати пам'ять стародавнього мозку".

Складіть особистий "прейскурант" проблем

Основних сфер життя людини – п'ять. Якщо вони не наповнені, це викликає цілий спектр стресових почуттів – від "За що ж мені це?" до "Що ж зі мною, бідолахою, тепер буде?". Звідси ще один механізм огрядності: людину принижували/принижують, і "рептилія" розширює свою значимість через збільшення тіла, намагаючись стати "великою людиною".

Отже, перша сфера – безпека і комфорт, зараз і в минулому. Скажімо, кількість і якість їжі і сну; наявність не просто будинку, а такого, що нас влаштовує; заробіток; чи зачинали людину в любові і комфорті або наспіх в гуртожитку за простирадлом.

Друга сфера – тілесні задоволення: наскільки людина задоволена як чоловік (або жінка); їжа у неї, тільки щоб не померти з голоду, або така, яку вона любить і може насолоджуватися нею; чи обіймали її часто в дитинстві; задовольняли її харчові бажання (наприклад, вона любила морозиво, а батьки забороняли "цю гидоту"); дозволяли їй бігати, стрибати, танцювати – насолоджуватися рухами тіла).

Третя сфера – наявність сили і влади, вміння відстоювати свою позицію, конструктивно конфліктувати, володіти самодисципліною. До слова, незадоволення цієї сфери проявляється жирком, розташованим в області живота.

Четверта сфера – душевність і сердечність: наскільки я люблю партнера, рідних, друзів і наскільки вони люблять мене; чи люблю я себе; чи не переживав я зараз або в минулому зраду (в тому числі зраду батьками). У людини з проблемною четвертою сферою зайву вагу особливо видно в області грудей і рук. 

П'ята сфера – вираження себе, права і обов'язки: чи влаштовує вас кількість і якість спілкування; як часто ви чули "Закрий рот!" і мовчки ковтали це; чи не було у вашому дитинстві установок по типу "Мовчи! Виростеш, будеш тоді мені тут говорити!"; були або є зараз заборони на право бути собою (наприклад, носити коротку спідницю) – не отримавши її, людина розширює свою значимість, "збільшуючись".

Визнайте "жах" і прийміть себе

Проаналізувавши, яка зі сфер у вас не задоволена зараз або була не заповнена в минулому (проблеми можуть бути відразу в декількох), виберіть 3-4 найболючіші. Коли переформатуєте їх (на це може піти не один тиждень, але деяким людям вистачає і декількох днів), займетеся перепрограмуванням інших. Для цього, сидячи, торкніться верхівки кінчиками пальців і одночасно розставте ноги на ширину плечей – це допоможе вам "включити" древній мозок. Пам'ятаємо: він відповідає за рефлекси, а тому тут же відреагує на рухи.

Тепер приберіть руку з голови і промовляйте болісні твердження, запевняючи "рептилію" в тому, що ви гідні й кохані, навіть якщо є проблема: "Навіть якщо я товста, я все одно люблю і приймаю себе – тут, зараз і завжди, цілком і повністю, без умов" або "Навіть якщо я не вмію говорити людям "ні", я все одно люблю і приймаю себе – тут, зараз і завжди, цілком і повністю, без умов". При цьому швидко, але легко постукайте боком стиснутого кулака (ділянкою біля мізинця) по центру долоні іншої руки, змінюючи руки через 3-4 постукування.

Наступний етап – розібратися: чим корисно для вас мати ідеальну фігуру? Прописуйте вигоди, як ніби-то вони вже є. Вигод повинно бути не менше 16. Знову тримайте пальці на маківці, увагу направляйте на стопи, при цьому уявляйте живі образи, які супроводжують вигоду: картинку, звук, запах, смак, відчуття тіла. І намагайтеся видавати при цьому радісні емоції, промовляючи "Як добре, що ...". По завершенні перерахування всіх вигод в цій формі, приберіть пальці від верхівки.

Формулюйте бажані зміни також в теперішньому часі. Наприклад, так: "Моя вага 60 кг", "Я отримала роботу менеджера в арт-студії, де були потрібні працівники з ідеальною фігурою" тощо. При цьому стимулюйте одночасно точки в кутах між ключицями і грудиною: одну точку великим пальцем, другу – будь-якими двома пальцями, зімкнутими разом.

Одночасно з промовляння фраз вголос, потрібно "включати" різні відділи мозку, щоб "записати" туди бажані образи. Для цього послідовно закривайте-відкривайте очі; подивіться вліво, вниз, вправо; зробіть велике коло очима за годинниковою стрілкою і назад; швидко посувайте очима 10 разів зліва направо і назад; повільно піднімайте очі від низу до верху; порахуйте назад від 24 до 14 (або будь-який інший арифметичний ряд); наспівайте про себе будь-яку мелодію; відчуйте різні запахи і смаки, супутні вашим фразам; сконцентруйтеся на тому, як стоять ваші ноги, яка постава. В кінці подихайте в різному ритмі: глибокий вдих, вдихніть ще пару раз, швидкий видих наполовину, видих повністю, і ще трохи видихніть із зусиллям, 3-4 рази зробіть звичайний вдих-видих тільки в швидкому темпі, 3-8 циклів "вдих видих "подихайте спокійно.

Повторюйте щодня не менше місяця.

Ведіть облік перемог

Заведіть "Щоденник доказів". Кожен день записуйте в нього навіть самі дрібненькі підтвердження того, що ваше фізичний і психологічний стан, форми тіла і вага змінюються на краще.

Нагадаємо, раніше "Сегодня" розбирали ТОП-5 найбільш абсурдних дієт, здатних завдати шкоди здоров'ю. У надії схуднути люди п'ють ракетне паливо і приймають сонячні ванни.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти