Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Ринок праці прокинувся: кількість вакансій збільшилася на 20%

Чекають агрономів зі знанням англійської та зростання зарплат

Кого шукають. Як тільки потепліло, різко збільшився попит
Кого шукають. Як тільки потепліло, різко збільшився попит

Всі великі українські портали з працевлаштування запевняють: роботи хоч греблю гати. "З початку року ринок праці демонструє стабільну позитивну динаміку по приросту вакансій", – заявляє Міжнародний кадровий портал hh.ua. "Реєструємо небувалий приріст: на початку квітня він становив 70% в порівнянні з квітнем минулого року, а в травні – аналогічний показник", – доповідає і Сергій Марченко, директор з розвитку work.ua. "Навесні помітно зросла активність роботодавців: кількість вакансій за цей період збільшилася на 20%", – говорить експерт порталу rabota.ua Тетяна Пашкіна. Таку картину експерти пояснюють насамперед появою сезонної роботи і стабілізацією ситуації в країні. "Ми пов'язуємо активність роботодавців з подоланням кризи в економіці, яка, схоже, досягла дна і тепер починає повільне зростання. Безумовно, позначилося і припинення активних бойових дій в зоні бойових дій. Бізнес оживає, і ринок праці зреагував на це пожвавлення одним з перших", – говорить Сергій Марченко.

Можливість відкривати нові робочі місця з'явилася і за рахунок зарубіжних інвестицій. В останні місяці раз у раз з'являлися новини про запуск в Україні нових підприємств за підтримки іноземного капіталу. Так, стало відомо, що компанія ED & F Man Ukraine, дочірнє підприємство ED & F Man Holdings (Великобританія), планує інвестувати ще $ 10 млн в обладнання придбаного в 2007 році цукрового заводу в Миколаївській області і розширити земельний банк під вирощування цукрових буряків в п'ять разів. А на заводі корпорації Flex в Мукачево почали збирати кавомашини бренду Nespresso, і в подальшому ця друга за величиною компанія в світі в своєму сегменті електроніки збирається нарощувати тут свої потужності. За даними Держслужби статистики, прямі інвестиції в Україну в першому кварталі поточного року збільшилися в порівнянні з аналогічним періодом 2015 го в три рази, іноземні інвестори вклали в нашу економіку $ 1,036 млрд. Цим справа, схоже, не обмежиться: депутати Верховної Ради мають намір скасувати обов'язкову державну реєстрацію іноземних інвестицій, а Нацбанк пом'якшив валютні обмеження для них. Ці заходи, на думку чиновників і експертів, спростять ведення справ в Україні і залучать нові інвестиції, що посприяє відновленню економіки. "А воно відбувається нерівномірно як територіально, так і за її секторах. Тому реальне зростання якщо і буде, то повільними темпами, і його зауважимо ще не цього літа", – вважає кандидат економічних наук, доцент КНУ ім. Шевченко Анна Харламова
.

-1_12

ШОКОВА ТЕРАПІЯ І ЗРОСТАННЯ ЗАРПЛАТ НА 20%

"Найчастіше в регіонах пропонують зарплату в 4-4,5 тис. грн. У Києві ситуація трохи кращі – в середньому 7-8 тис. грн", – повідомляють аналітики порталу hh.ua. Як і раніше, найбільші оклади пропонують айтішникам, співробітникам міжнародних компаній і фахівцям, готовим працювати за кордоном. Якщо порівнювати з минулим роком, то доходи зросли. "Десь на 18,5%, і в результаті середня зарплата, яку пропонують роботодавці на нашому сайті, становить 6571 грн", – зазначає Сергій Марченко. Незважаючи на це зростання, пропоновані роботодавцями зарплати все ще відстають від побажань здобувачів. "В середньому на 9%, – констатує Тетяна Пашкіна. - Трапляється й такий більш істотна різниця. Наприклад, очікування в резюме у фахівців з фінансового обліку та головних бухгалтерів перевищують пропозиції роботодавців на 3000 грн, що становить майже половину зарплати у вакансіях для цих фахівців".

Опитані нами експерти впевнені, що зарплати будуть збільшуватися, що пов'язано із зростанням кількості вакансій. "Якщо тренд збережеться (а є висока ймовірність, що так і буде), через якийсь час настане дефіцит фахівців, і роботодавці будуть змушені підвищувати зарплати, конкуруючи за кращих співробітників, – вважає експерт ринку праці Сергій Марченко. - Думаю, протягом року зростання складе не менше 20%, і якщо інфляція залишиться в рамках пристойності, це буде вже досить відчутним збільшенням". "Крім того, в системі науки і освіти пройшли скорочення, відчутно "почистили" пенсіонерів, в держсекторі економіки теж було багато звільнень, тому буде перепланування засобів і, як наслідок, підвищення зарплат бюджетникам, – вважає Ганна Харламова. - План "шокової терапії" має на увазі поступове підвищення зарплат на тлі стрімкого зростання цін на "комуналку", паливо, акцизи тощо. Так що цілком ймовірно, що оклади переглянуть в держкорпорації, міністерствах і військовослужбовцям. Правда, на жаль, ці надбавки люди отримають не в наслідок економічного підйому або зростання ефективності праці, а лише згідно з планом".

До того жНБУібанківськаексперти,за її словами,заразактивнодискутуютьнатемуінфляційноготаргетування(комплексузаходів, що вживаютьсядержавними органами дляконтролюнадрівнемінфляції),іцетежможестворитидодатковіможливостідляпереглядузарплатроботодавцями.

НА КОГО ПОЛЮЮТЬ

Як тільки потепліло, різко збільшилася кількість пропозицій для працівників в сфері туризму, транспорту та логістики, представників робочих спеціальностей, будівельників, багато варіантів підробітку на канікули і для студентів. "І в 2015-му, і в 2016 роках Херсонська та Запорізька області – лідери за кількістю сезонних вакансій", – зазначає Тетяна Пашкіна. Велика нестача кадрів зараз в сільському господарстві. Так, за даними УКАБ, в 2012 році дефіцит кваліфікованих робітників у АПК становив 40%, а в 2015-му – вже 65. Причому шукають і виробничників, і бухгалтерів-економістів. Згідно з дослідженнями агентства AgriSurvey, кожне друге підприємство готове брати на роботу випускників. "Зараз великий попит на хороших зооінженерів і ветеринарів, спеціалістів по грунтах, які вміють користуватися міні-лабораторіями і правильно пояснювати результати аналізів", – зазначає гендиректор УКАБ Тарас Висоцький. Цікаво, що, за словами Сергія Марченка, збільшилася кількість вакансій, де у сельхозспеціалістів вимагають знання англійської.

ДержслужбазайнятостісклаласписокнайбільшперспективнихпрофесійвУкраїні,попитна які небудезменшуватисявнайближчомумайбутньому."Цемедики,інженери,фахівцівобластіІТіагрономи",-розповів в.о.головиДержслужбизайнятостіСергійКравченко.Зайогословами,середробочихспеціальностейнайбільшзатребуванимибудутьтрактористи,кухарі,швачки,водіїібудівельники,причомуажіотажнаринкупрацінезабаромпризведедо того,щовмілийтрактористзможезароблятидо120тис.грнна рік.

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів