Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Сам собі господар: як колишня офісна працівниця змінила стабільність на можливість працювати в задоволення

Киянка викладає танці, пише статті, подорожує по світу і отримує від 5 до 10 тисяч гривень на місяць

А чим ви готові пожертвувати заради можливості висипатися?
А чим ви готові пожертвувати заради можливості висипатися?

Наталія Михальчук – бізнес-тренер, хореограф-постановник весільних танців, співвласник проекту з вивчення англійської мови для дорослих English Camp, підприємець і фрілансер. З офісною роботою, якої присвятила все свідоме життя (останні 10 років – як HR-менеджера і тренера), вона покінчила 2,5 роки тому. "Кемп відбирав вже багато часу, а розвитку в компанії не було – звільнилася", – розповідає вона свою історію. Все виявилося не так просто, як гадалося: їй довелося розширити спектр підробітків (освоїла копірайтинг) і забути про стабільність, але зате вдається подорожувати, відсипатися і працювати в задоволення.

СТАРТОВИЙ КАПІТАЛ

Якби не підтримка коханої людини, навряд чи наважилася б порвати з минулим, зізнається Наталя. Йдучи в нікуди, вона розраховувала на його обіцянку підтримати матеріально, якщо доведеться туго, і свої скромні заощадження. Перший рік цього було достатньо, щоб не переживати про гроші взагалі, але потім довелося вкладати більше, а заробляти свій хліб – важче. Щоб завжди мати клієнтів на всі види своїх послуг, Наташа багато спілкується в соцмережах, заводить знайомства вживу – активно займається нетворкінгом. "Помітила, що коли допомагаєш людям в дрібницях, вони охоче відгукуються на твої прохання про допомогу. Достатньо написати на своїй сторінці, що потрібна підробіток, як френди починають рекламувати тебе своїм друзям і сиплються замовлення. Вийшло навіть так, що копірайтинг раптом став моїм основним пожирачем часу – мене познайомили з безліччю різних компаній-замовників з різних сфер", – розповідає Михальчук. Можна сказати, вперше в житті їй по-справжньому стала в нагоді вузівська освіта – на співбесідах з приводу копірайтингу вона бере роботодавця своєю редакторською освітою.

Танці і тренінги хороші тим, що не вимагають особливих капіталовкладень на старті бізнесу: досить напрацювань за попередні роки і знань і досвіду в голові – можна запросто провести спонтанне заняття на виїзді. "За 12 років досвіду роботи тренером у мене зібралася ціла коробка друкованих матеріалів, для заняття просто відбираю потрібні по темі. Нові записи роблю вже в електронному вигляді – щоб можна було складати учням робочі зошити, зручно шукати інформацію за запитом, – описує Наталя базу своєї роботи. – Уроки танців можу навіть у себе вдома проводити, не знімаючи зал – у мене простора кімната. А ось в кемп довелося вкласти відразу 5000 грн – на рекламу в соціальних мережах, закупівлю килимків, дощок, маркерів, колонок". Правда, ці інвестиції окупилися після перших же заходів. Але довелося викласти ще тисяч п'ять протягом півроку на власний розвиток – семінари про те, як просувати сайти і правильно спілкуватися з клієнтами.

НАЙВАЖЧЕ

Сьогодні у фрілансера фінансового тилу вже немає. Але страх не прогодувати себе – ніщо порівняно зі страхом, який мучив Наталю спочатку, – що вона не зможе самоорганізуватися. "Очевидно, тому, що тайм-менеджмент – мій коник, впоратися з собою вдалося. Сплю стільки, скільки вимагає організм, але все одно багато встигаю. Так, організаторів кемпу всього троє, і на мені купа обов'язків: привезти людей на місце, розселити, скласти розклад і меню, забезпечити їх необхідним для навчання. Просування продукту, реклама – все на мені", – ділиться вона.

Маючипідсобоюфінансовуподушку,Михальчукміркувалатак:не вийде-завждизможуповернутисявофіс.Алеголовназаковикавтому,щотеперзаробочийстілїїне заженутьіпалицею:звикладоіндивідуального графікуроботи,заточеногопідсвоїпоїздкиіінтереси.

"Кемптимчасовопереставприноситидохід-заразне найкращий час,щобвкладативосвіту,янавітьхвилююсязадолюпроекту.Алеколитрапляютьсяпропозиціївийтинаповнийденьвофіс,не можусебепереконати,спробувавшиволі,-зізнаєтьсятренеріхореограф.-нещодавнопрочиталавновійкнизіпро людей-сканерів:вони некопаютьвглиб,розвиваючисьводному напрямку,апробуютьрізніречіізалишаютьсяпритому,щополюбилося.Цедужепопулярнепротягом,багато хто усвідомивсебесканерами,ія-вїхчислі".

ЯК ЗМІНИЛОСЯ ЖИТТЯ

Якщо є клієнти-молодята, Наталя танцює до 22:00, занадто втомилася – влаштовує на наступний день вихідний. Вона переконана, що людина сидіти над однією справою більше 4 годин підряд не може – ніякої плідності, потрібно перемикатися. "Себе перемикаю 3-5 разів на день, ще й прогулятися встигаю, – розповідає про свої будні вона. – Всі говорять, я стала спокійніше і навіть здоровіше. Пам'ятаю, інший раз по дорозі на роботу придумувала, що у мене болить, – так не хотілося туди їхати. А тепер, буває, прокидаюся без будильника раніше і біжу до справ, тому що вони важливі і цікаві".

Нарешті дівчині вдалося самореалізуватися. За її словами, за неповні 3 роки вона навчилася робити те, чого раніше побоювалася. "Освоїла телефонні продажі, які всі так не люблять, просування сайтів, можу за 2 дні відшукати нове місце для проведення кемпу за містом, якщо старе відмовило, познайомитися з людиною в кафе, якщо потрібно (я так шукаю носіїв англійської мови, почула "рідну" вимову – треба підходити і знайомитися)", – сміється Наталя. Вона стала більш впевненою в собі, зрозуміла, що вміє набагато більше, ніж думала, подорожуючи, навчилася фрілансити на виїзді – умовно кажучи, може дати урок танців прямо на пляжі. Правда, довелося також почати вести власну бухгалтерію, контролювати доходи і витрати, враховувати провали і простої, навіть скачала для цього спеціальну програму.

ІСТОРІЯ УСПІХУ В ЦИФРАХ

Задвазполовиною рокикемппровів22заходиврізнихмістахУкраїни.Дорвавшисьдосвободи,підкінецьофісноїкар'єриівпершийрікфрілансерстваНаталя,якійнатоймоментбуло32,відвідалабільше20країн!"Нарадощах,щовідпусткабільшене обмежений,об'їхаламайжевсюЄвропу,левовачасткадоходівйшлавтойперіоднаподорожі",-згадуєвона.

Надихнулоте,щовжевпершиймісяцьроботинасебедівчиназаробилавдваразибільше,ніжвдавалосянаокладі(йшлазіставкив 7000грн).Зараз,нарікаєНаталя,ситуаціявкраїніне та,щоблюдипоспішалирозщедрюватисянанавчання,але жодинвікендвкемпікоштує 2000грн.Томуїїмісячний прибутокколиваєтьсявід5000 до10 000грн,алепрацювативденьівночібезвихіднихне доводиться.

КОРИСНІ ПОРАДИ

Пускатися в нове плавання поодинці небезпечно. Тому важливо обзавестися командою, яка допоможе і підмінить, якщо потрібно, впевнена Наталія. Напишіть чіткий бізнес-план, все прорахуйте до дрібниць і будьте готові до того, що вийде гірше, ніж планувалося. "Продумайте кілька способів заробляти гроші. Рано чи пізно постане питання: а що ще я можу зробити, щоб в цьому місяці оплатити квартиру? І все одно знайте, що до всього підготуватися не вийде, все буде відсотків на 80 не так, як задумали, в чомусь краще або гірше", – ділиться досвідом бувалий фрілансер. Вона рекомендує заздалегідь узгодити з сім'єю свій новий образ життя, щоб не було конфліктів-докорів, і побільше спілкуватися з людьми навколо – серед знайомих, володіючи хоч якимись вміннями, ви точно не пропадете. А для впевненості в своїх силах відвідайте тренінг або вебінар по тайм-менеджменту, щоб в майбутньому дотримуватися балансу між роботою і відпочинком.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів