Головна Сьогодні

Вчені з'ясували, в який день тижня найчастіше відбуваються суїциди

Пік припадає на понеділок, а мінімальне число самогубств характерно для вихідних

Фото: express-k.kz
Фото: express-k.kz

Громадяни Сполучених Штатів найчастіше потрапляють в аварії і вмирають в суботу і в неділю, і вирішують накласти на себе руки в понеділок і вівторок, на що вказують статистичні дані, опубліковані Центрами з контролю і профілактиці захворювань (CDC).

Такі відкриття, як сподіваються вчені, допомагають політикам і чиновникам змінювати роботу системи охорони здоров'я таким чином, щоб вона допомагала врятувати життя максимального числа людей.

В середньому, за останні два роки кожен день від суїцидів помирала 121 особа, ще 103 американця ставали жертвами машин, а 49 їх співгромадян виявлялися убитими іншими людьми. Частота смертей від цих трьох причин в різні дні тижня, як відзначають вчені, виявилося дуже різною.

Читайте також: Вчені знайшли ще один фактор ризику передчасної смерті

Наприклад,ДТПнайчастішевбиваютьлюдейнавихідних-всуботута неділючисложертваварійнадорогахстаєвище,ніжчислосамогубців.Найрідшемашинизабирають життялюдейвпонеділок,ічислоїхжертвплавнозростаєв мірурухудо вихідних.

Середсуїцидівспостерігаєтьсяпрямопротилежнакартина-їхпікприпадаєнапонеділок,амінімальнечислосамогубствхарактернодлявихідних.Число"звичайних"вбивств,всвоючергу,залишаєтьсяпрактично незміннимпротягомусього тижня,завиняткомневеликихсплесківнавихідних.

Іте й інше,швидше за все,обумовленоякимисьсоціальнимифакторами,якімедикамщеналежить розкрити.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: РІА Новини

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти