Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Навіщо переводять годинники в Україні в 2020 році

Дізнайтеся, навіщо потрібне переведення годинників в Україні та світі

Щорічно навесні і восени Україна, як і чимало інших країн, переводить годинник то на літній, то на зимовий час. Нинішня весна – не виняток, і переведення годинників на літній час у 2020 році традиційно відбудеться в останню неділю березня, тобто 29-го числа. Але хто і навіщо вигадав переведення годинників в Україні та світі, дізнайтеся в нашій статті.

Переведення годинника
Переведення годинника
Фото: Pexels

Навіщо вигадали переведення годинників: історія зміни часу

Процес переведення годинників із зимового на літній час і навпаки ось уже понад століття бентежить різні країни, в тому числі й Україну.

Зокрема, головною метою переведення годинників на літній час вважається економія енергетичних і паливних запасів країни за рахунок більш раціонального використання денного світла для неспання, праці і часу. У багатьох країнах літній час так і називається – "daylight saving time" (DST) – тобто час, який зберігає денне світло.

Авторство ідеї економії свічок і активного використання сонячного світла вранці і переведення годинників належить американському винахіднику, політику і дипломату Бенджаміну Франкліну, який ще в 1784 році опублікував про це свою пропозицію.

А ось система літнього часу в сучасній інтерпретації була запропонована в 1898 році новозеландським ентомологом Джорджом Верноном Хадсоном, який під час полювання за комахами усвідомив цінність додаткового денного світла.

Ще одна версія появи ідеї переведення часу озвучує як автор англійського будівельника Вільяма Віллета, який на початку ХХ століття описав свої спостереження сплячого міста за сонця, яке вже піднялося, і запропонував усім жителям вставати раніше.

Першою європейською країною, яка застосувала на практиці ідею раціонального використання літнього часу з метою збереження вугілля під час війни, стала Німеччина в 1916 році. Пізніше до неї приєдналися Велика Британія, Росія, США та інші країни.

Періодично держави відмовлялися від цієї практики, а потім знову поверталися до неї. Останнім часом, починаючи з 2017 року, тема скасування переведення стрілок годинника знову стала актуальною в Європарламенті.

Дивіться відео, чи потрібно наздоганяти сонце в зимовий або літній час:

Навіщо переводять годинники в Україні

В Україні переведення годинників здійснюють згідно з постановою Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 "Про порядок обчислення часу на території України". Мета озвучена та ж – економія енергетичних та електроресурсів країни. Хоча суперечки про доцільність переведення годинників точаться вже давно. Адже на противагу економії виставляється шкода для організму людини таінші чинники.

Які країни переводять годинники

Всього в світі налічується понад 70 країн і територій, які регулярно переводять час: США, Канада, Мексика, всі країни Європи (крім Ісландії, Росії та Білорусії), Куба, Іран, Сирія, Йорданія, Ліван, Ізраїль, Палестина, більшість штатів в Австралії, Новій Зеландії, Чилі, Бразилія, Парагвай. Від використання літнього часу відмовилися Японія, Китай, Індія, Сінгапур та інші країни.

Куди переводять стрілки на літній і зимовий час

Чимало людей плутаються коли і в який бік необхідно крутити стрілки годинника при переході на той чи інший час. Пропонуємо вам просте мнемонічне правило, запам'ятавши яке, ви ніколи не "заблукаєте" в годиннику.

НВ – ВН

Навесні вперед – Восени назад

Як бачите, все дуже просто!

Раніше ми розповідали, як легко адаптуватися до переведення часу.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів