Головна Сьогодні

Чи поширюються пільги на батьків інвалідів, які живуть в інтернатах

Головне, щоб ви не були позбавлені батьківських прав

У 50 років. Виходять на пенсію матері інвалідів із дитинства.
У 50 років. Виходять на пенсію матері інвалідів із дитинства.

"Моєму синові 16 років, він дитина-інвалід, діагноз – ДЦП, глибока розумова і фізична відсталість, аутизм тощо. З 4,5 років він перебуває на повному державному утриманні в Криворізькому інтернаті для дітей-інвалідів (Дніпропетровська обл.). Чи будуть на мене, як на матір, поширюватися пільги щодо виходу на пенсію на п'ять років раніше? До 4,5 років дитина жила зі мною, батьківських прав я не позбавлена, від дитини відмова не писала, відвідую його регулярно", – Світлана Т., м Київ.

Відповідає Марина Медведєва, директор "Центру пенсійного права":

"Так, ви маєте можливість оформити пенсію в 50 років. Відповідно до п. 3 розділу ХV ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" матері інвалідів з дитинства мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років і при наявності не менше 15 років страхового стажу. Згідно з Порядком подання та оформлення документів для Призначення (перерахунку) пенсій жінкам, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, матерям інвалідів з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку, факт народження дитини встановлюється на підставі свідоцтва про народження, а його виховання до зазначеного віку – на підставі свідоцтва про народження або паспорта дитини. Визнання особи інвалідом з дитинства або дитиною-інвалідом засвідчується випискою з акта огляду в МСЕК, медвисновком установи охорони здоров'я, посвідченням одержувача допомоги, довідкою органу, що призначає допомогу (яка виплачується управлінням праці та соцзахисту України відповідно до ЗУ "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам") про період призначення допомоги.

Жодними законодавчими актами не передбачено обов'язкового проживання матері з дитиною-інвалідом. Для призначення пенсії ви повинні досягти 50 років, мати не менше 15 років страхового стажу, і підтвердити актом огляду МСЕК інвалідність дитини".

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Читайте Segodnya.ua у Google News
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти