Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Археологи знайшли іграшки, яким майже п'ять тисяч років

Майстри того часу створювали голови іграшок з міцних матеріалів дерева

Старовинне різьблення. Фото: pixabay
Старовинне різьблення.
Фото: pixabay

Археологами знайдені дитячі іграшки під час вивчення могильника Іткол II в Хакасії, зроблені понад 4,5 тисячі років тому.

На території поховань знайдено понад 60 пагорбів, серед них можна виявити культури від епохи неоліту до піздньоскифського часу. Дослідники підозрюють наявність у цій місцевості поховань інших культур.

Могильник пов'язаний з Окуневською культурою, який існував в епоху ранньої бронзи в степових регіонах Середнього Єнісею (XXV-XVIII століття до нашої ери).Розкопки були проведені ІІМК РАН і Російським географічним товариством в рамках проекту "Таємниця стародавніх художників Сибіру".

У період дослідження похоронного інвентарю знайдені дивні дитячі іграшки. Вони виглядають як голова пса або вовка, зроблені з рогу. Серед поховань була невелика фігурка з обличчям жінки, виконана з мінералу стеатит. Майстер настільки професійно зробив риси обличчя, що через такий проміжок часу на ньому видно вії.
Археологи вважають, що майстри того часу створювали голови іграшок з міцних матеріалів дерева, кістки або рогу, а оббивку робили нетвердою – зі шкіри та тканини.

На думку дослідників, іграшками володіла проста дитина, оскільки немає ознак, що поховання належало будь-якій еліті.

Про те, як археологи розкопали столову часів Київської Русі, дивіться на відео нижче:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: vladtime.ru

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів