Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Глобальна катастрофа: вчені передбачили шосте масове вимирання

Людство відповідальне за масове вимирання мільйона видів рослин і тварин

До 2190 року на Землі загине до 25% всіх видів живих організмів на Землі
До 2190 року на Землі загине до 25% всіх видів живих організмів на Землі
Фото: Pixabay

Під загрозою повного вимирання зараз перебуває 1 мільйон видів тварин і рослин на Землі. Про це заявили вчені Міжурядової науково-політичної платформи з біорізноманіття та екологічних систем (IPBES) в доповіді під час засідання в штаб-квартирі ЮНЕСКО у Франції.

У новій доповіді вчені вперше використовують термін "Шосте масове вимирання". Однак на відміну від п'яти попередніх, новою причиною називають не глобальні катаклізми, а діяльність людини. Як стверджують біологи, людство в найближче десятиліття буде відповідальне за вимирання мільйона видів рослин і тварин.

Інфографіка шостого масового вимирання
Інфографіка шостого масового вимирання
Фото: Nature.com

"Близько мільйона видів вже знаходяться під загрозою зникнення, для багатьох це станеться найближчими десятиліттями. Такого масового вимирання видів не відбувалося за останні 10 мільйонів років", – йдеться в документі.

Ключовими факторами, що впливають на біорізноманіття, автори доповіді називають зміни в землекористуванні, пряме використання живих організмів (наприклад, полювання), зміна клімату, забруднення навколишнього середовища і поширення інвазивних видів.

За даними дослідників, 75% суші, 40% Світового океану і 50% річок вже "демонструють деградацію через діяльність людини". Під загрозою знаходяться понад 40% амфібій, 33% рифових коралів і більше третини морських ссавців. Даних про комах менше, але, за попередніми оцінками, вимирання загрожує 10% видів.

При збереженні негативної тенденції, до 2190 року на Землі взагалі може не залишитися комах, що докорінно змінить всю біосферу. У доповіді також наголошується, що з XVI століття вимерло не менше 680 видів хребетних. Згідно з середніми оцінками за всіма групами рослин і тварин вимирання загрожує 25% видів.

Дослідники вважають, що невтішну картину можна спробувати змінити завдяки перетворювальним змінам. Під "найперетворювальнішими змінами" мається на увазі повна реорганізація системи життя людства в сфері економіки, технологій і соціального розвитку, для чого буде потрібно змінити існуючі цінності і цілі.

Дивіться також в сюжеті про те, які тварини лікують людей:

Нагадаємо, що раніше була розгадана таємниця першого масового вимирання на Землі. Комахи виявляються найкрихкішим видом, вчені вже заявляли, що популяція бджіл перебуває під загрозою вимирання.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Hi-News

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів