Головна Сьогодні

Хірурги інків виявилися набагато ефективнішими за сучасних лікарів

Дослідники не знають, як саме хірурги інків досягли таких високих показників


Операції проходили на найвищому рівні. Фо
Операції проходили на найвищому рівні. Фо

Вчені з Університету Майамі вивчили 800 черепів людей, які зазнали трепанації за часів імперії інків в Перу в період з IV століття до нашої ери по XVI століття нашої ери, і встановили, що відсоток тих, що вижили після операції був вище, ніж за часів Громадянської війни в США.

Разом з тим, дослідження вчених дозволили дізнатися, що перші досліди трепанації у інків були невдалими. В IV-II століттях до нашої ери відсоток тих, що вижили не перевищував сорока. Найвищої позначки – 91% – він досяг у період з XI по XV століття. У наступне століття середній коефіцієнт опустився до інтервалу в 75-83%. Варто відзначити, що смертність від трепанації за часів Громадянської війни становила 46-56%
.

Наданиймоментдослідникине знають,яксамехірургиінківдосяглитакихвисокихпоказників,алеунихєприпущення,щодотого,чомуза часівГромадянськоївійнисмертністьбулависокою.Засловамивчених,під часвійнилікарі нестерилізувалиінструментіпросувалиу відкритийчереппальці,щобпромацатирануікістку.Інкижякимосьчиномсправлялисяіз зараженнямі,імовірно,використовувалилистякокаїновогокущадляанестезії.

Вченіоцінювалисмертністьза ступенемремоделюваннякістки.Якщоначерепіне залишилосяслідівзагоєннярани,товонивважалилюдину померлоючерез операцію,аякщокістканосиласлідикорекції,товизнавалитакихпацієнтівтакими, що видужали.

Про те, чому вчені радять пенсіонерам освоювати нові професії, дивіться на відео нижче:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: ScienceDaily

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти