Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Зникла зірка відродилася чорною дірою після "великого провалу"

Вчені знайшли пояснення дивним феномену раптового зникнення зірок

Народження чорної діри супроводжується "величезним провалом"
Народження чорної діри супроводжується "величезним провалом"
Фото: Newsweek

Космічний телескоп Hubble ( "Хаббл") відобразив досить рідкісне явище – "миттєве" народження чорної діри. Як правило, агонія масивних зірок супроводжується найпотужнішим спалахом, під час якої звільняється величезна кількість енергії. Однак у наднової N6946-BH1 такого процесу помічено не було – зірка замість вибуху відразу колапсує в чорну дірку.

Дивіться також в сюжеті про те, як відрізнити космічне тіло від звичайного каменю:

Зірка, котра має назву N6946-BH1, існувала в галактиці Феєрверк (NGC 6946) на відстані 22 мільйонів світлових років від Землі. Ця галактика вже багато років привертає увагу астрономів тим, що в ній фіксуються дуже часті вибухи наднових.

Близько 12 років тому зірка N6946-BH1 раптово почала слабшати. Кілька років тому телескопи, спрямовані в її напрямку, вже не змогли її знайти, немов вона зникла. Астрономи продовжували пошуки, досліджуючи цю смужку Всесвіту за допомогою Великого бінокулярного телескопа і космічних телескопів "Хаббл" і "Спітцера". Але зірка, яка колись сяяла силою у 25 наших Сонць, безслідно зникла. Але куди?

Астрономи не фіксували яскравих спалахів у N6946-BH1. Були спроби пояснити зникнення затуманиванием проходять пиловим хмарою або це просто тимчасове потьмяніння. Але всі ці варіанти були відкинуті. На думку вчених, вони самі того не усвідомлюючи стали свідком рідкісного явища – формування чорної діри без вибуху наднової. Цей вкрай рідкісний випадок отримав назву "Величезний провал" (Massive fail).

Зірка N6946-BH1, яка вважалася зниклою безвісті
Зірка N6946-BH1, яка вважалася зниклою безвісті
Фото: NASA

Протягом багатьох років астрономи вивчали галактику Феєрверк і її наднові. Вони прийшли до несподіваного висновку, що з усіх спостережень вони фіксували набагато менше вибухів, ніж було передбачено розрахунками. Дослідники вважають, що у всьому Всесвіті близько 30% вмираючих зірок закінчують свій життєвий цикл без спалаху наднової – вони просто миттєво колапсують у чорну діру, що пояснюється їх таємничими зникненнями.

Нагадаємо, що раніше вчені виявили на кометі дивні камені. Також недавно астрономи помітили, як міжзоряний об'єкт попрямував в сторону Сонячної системи.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерела: Hi-News , Newsweek

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів