Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Калькулятор поділив на нуль і "зійшов з розуму" (ВІДЕО)

Механічний калькулятор почав "саморуйнуватися" при виконанні складної операції

Неприпустима операція призвела до збою в роботі калькулятора. Фото: neoteo.com
Неприпустима операція призвела до збою в роботі калькулятора.
Фото: neoteo.com

Зі школи відомо правило – "ділити на 0 не можна". У вищій математиці ділити на нуль можна, але результат такої операції буде прагнути до нескінченності.

А що буде, якщо спробувати поділити на нуль на калькуляторі? Більшість електронних калькуляторів просто видасть помилку.

YouTube користувач під псевдонімом Impaler The Vlad вирішив перевірити, що буде, якщо поділити на нуль на механічному калькуляторі, наприклад, на моделі Facit ESA-01?

Результат виявився чудовою ілюстрацією принципів того, як працюють подібні машини в цілому.

Механічний калькулятор використовує набір зубчастих коліс і зубів різного розміру – диференціальне співвідношення між передачами і допомагає здійснювати обчислення.

При діленні калькулятор використовує механіку віднімання. Але при діленні на нуль будь-якого числа, цикл перетворюється в нескінченність.

Таким чином при спробі поділити на нуль механіка починає "божеволіти" оскільки починає нескінченне віднімання, поки не зламається або операція не буде припинена примусово.

Випадки в світовій практиці

Випадкове ділення на нуль в комп'ютерній програмі часом стає причиною дорогих або небезпечних збоїв в роботі керованого програмою обладнання.

Наприклад, 21 вересня 1997 року внаслідок поділу на нуль в комп'ютеризованій керуючій системі крейсера USS Yorktown (CG-48) Військово-морського флоту США сталося відключення всього електронного обладнання в системі, внаслідок чого силова установка корабля припинила свою роботу.

Спроба цілочисельного ділення на нуль завжди є критичною помилкою, що робить неможливим подальше виконання програми.

Наприклад, в мові Go цілочисельне ділення на нуль вважається синтаксичною помилкою і призводить до аварійного припинення компіляції програми.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів