Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Щодня земна доба збільшується на 5 мілісекунд – вчені

Тала вода з льодовиків не тільки підвищує рівень моря, але і зрушує водні маси від полюса до екватора, що сповільнює обертання Землі

Тала вода з льодовиків уповільнює обертання Землі. Фото: ewater.ru
Тала вода з льодовиків уповільнює обертання Землі.
Фото: ewater.ru

Танення льодовиків призводить до постійного збільшення довжини світлового дня, стверджує Група фізиків з Альбертського університету в Канаді. З дослідженням вчених можна ознайомитися в журналі Science Advances.

Вчені з'ясували, що тала вода з льодовиків не тільки підвищує рівень моря, але і зрушує водні маси від полюса до екватора, що сповільнює обертання Землі. Аналіз даних показав, що протягом XXI століття щодня земна доба буде збільшуватися мінімум на п'ять мілісекунд (одна мілісекунда дорівнює одній тисячній частці секунди), а вісь обертання Землі з Північного полюса за найближче століття зміститься на 1 см. Втім, дані про п'ять мілісекунд на добу наводить видання The Gurdian, при цьому в оригіналі публікації вони відсутні.

Робота дослідників спростувала дані, отримані в 2002 році океанографом Вальтером Манком. Манк з'ясовував, чи впливає танення льодовиків на обертання Землі і нахил її осі, проте в ході своєї роботи він не зміг виявити взаємозв'язку між цими двома факторами. Поточна робота показує, що висновки Манка пов'язані з його неправильною оцінкою підвищення рівня моря протягом XX століття.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: Газета.Ru

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів