Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Киснева катастрофа: розгадана таємниця першого масового вимирання на Землі

Фахівці з США, Швейцарії та ПАР проаналізували земні породи, вік яких становить мільярди років


Причиною стала нестача кисню. Фото&
Причиною стала нестача кисню. Фото&

Близько двох з половиною мільярдів років тому на Землі відбулася подія, відома як "киснева катастрофа". Катастрофою вона, втім, стала для живих організмів, що населяли тоді Землю, в той час як для переважної більшості видів, які населяють Землю сьогодні, саме вона подарувала можливість з'явитися. У новому дослідженні фахівці пов'язали різке збільшення кількості кисню в атмосфері з появою континентів.

Фахівці з США, Швейцарії та ПАР проаналізували земні породи, вік яких становить мільярди років, і прийшли до висновку, що киснева катастрофа, по всій видимості, збіглася за часом з періодом, коли континенти вперше з'явилися над поверхнею води. Вчені не схильні вважати, що це було збігом.

За припущенням авторів нового дослідження, в момент, коли перші ділянки суші "спливли" над морем, Земля стала відображати значно більше світла і, як наслідок, менше нагріватися. Якщо вода практично повністю вбирала сонячні промені, то континенти залишалися порівняно холодними, а коли на них з'явився білий сніг, що відбиває промені Сонця ще краще, процес охолодження прискорився ще більше, на певному етапі Земля замерзла майже повністю
.

Самезміни,пов'язанізпоявоюсушііподальшою зміноюклімату,фахівцівизналипричиною,з якої складпоживнихречовиндляживихорганізмівнаЗемлізмінився,аякнаслідок,багато видіввимерли,аназмінуїмприйшлиінші.

Як відзначають вчені, раніше ланцюжок подій, який привів до масового вимирання понад два мільярди років тому, представляли трохи інакше – вважається, що сама по собі поява істот, що виділяють кисень в результаті фотосинтезу, призвела до зниження парникового ефекту і похолодання, а також до того, що Земля стала більш придатна для істот, які потребують кисню, а не уникають його.

Нова версія має на увазі, що похолодання могло стати причиною, а не наслідком цих процесів, в той час як ключову роль зіграла поява суші.

Про те, які кліматичні зміни прогнозують вчені, дивіться на відео нижче
:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: 24news.com.ua

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів