Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Китай потіснив США в рейтингу найшвидших суперкомп'ютерів

Експерти, знайомі з ситуацією на ринку, вважають, що вибухове зростання пов'язане з розвитком науки і військових технологій в Китаї

Китайський суперкомп'ютер Tianhe-2, фото ko.com.ua
Китайський суперкомп'ютер Tianhe-2, фото ko.com.ua

Кількість китайських суперкомп'ютерів в рейтингу Top-500 майже потроїлася в листопаді в порівнянні з червневим списком. При цьому кількість вископроізводітельних систем США дещо знизилося. Про це свідчить листопадовий список Top-500.

У свіжому рейтингу в число 500 найшвидших суперкомьютеров увійшли 109 (22 відсотка від всіх апаратів в списку) систем з Китаю, тоді як у червні їх було 37. Експерти, знайомі з ситуацією на ринку, вважають, що вибухове зростання пов'язане з розвитком науки і військових технологій в Китаї.

Перше місце в Top-500 вп'яте зайняв китайський суперкомп'ютер Tianhe-2 ("Тяньхе-2" або "Чумацький шлях-2"). Як і в попередньому рейтингу, який вийшов півроку тому, максимальна продуктивність Tianhe-2 склала 33,86 петафлопс (33 мільйони мільярдів мільярдів операцій в секунду), що приблизно вдвічі більше, ніж у найближчого переслідувача. Комп'ютер встановлений в Оборонному науково-технічному університеті Народно-визвольної армії КНР.

США, навпаки, представлені в рейтингу рекордно мало, незважаючи на програму зі створення екзафлопного комп'ютера (в 30 разів швидше Tianhe-2), проголошену Бараком Обамою. Кількість американських високопродуктивних систем в рейтингу впала до 200, тоді як у червні їх було 231. Це історичний мінімум – 40 відсотків.

Проте США – єдина країна, дві системи якої увійшли в десятку найшвидших. Шостою стала Trinity Cray XC40, створена для Лос-Аламоської національної лабораторії і Сандінійської національної лабораторії (США). А восьме місце зайняв суперкомп'ютер Hazel Hen, також зібраний з обчислювальних модулів Cray XC40, встановлений в штутгартській Лабораторії високопродуктивних обчислень (Німеччина). Їх продуктивність складає 8 і 6,5 петафлопс, відповідно.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Lenta.ru

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів