Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Кота Шредінгера виявили всередині листя рослин

Рослини і бактерії вміють перетворювати енергію світла на поживні речовини за допомогою фотосистем

Фізики довели теорію. Фото: pixabay
Фізики довели теорію.
Фото: pixabay

Вчені знайшли свідчення того, що квантові ефекти і своєрідний "кузен" кота Шредінгера грають важливу роль в роботі фотосинтезу в клітинах рослин, що може пояснювати його аномально високу ефективність.

"Наші колеги в минулому показували, що в світлочутливих пігментах мікробів можуть виникати коливання, що мають квантову природу. На жаль, вони виявилися простими вібраціями молекул. Ми продовжили пошуки і перевірили, чи існують в молекулах хлорофілу стани, подібні коту Шредінгера", – заявив Томас Янсен (Thomas Jansen) з університету Гронінгена (Нідерланди).

Рослини і бактерії вміють перетворювати енергію світла на поживні речовини за допомогою так званих фотосистем I і II. Друга система захоплює фотони світла і перетворює їх на вільні електрони, а перша розщеплює молекули води на кисень та іони водню і використовує останні для збірки молекул поживних речовин. Робота і структура цих систем добре вивчена, проте їхня взаємодія і розташування всередині клітини залишалися загадкою для вчених.

Перші спостереження за їхньою роботою на рівні окремих молекул і атомів показали, що її "антени" поглинають енергію світла і використовують її для виробництва молекул АТФ, клітинної енерговалюти і вільних електронів набагато ефективніше, ніж передбачає класична фізика. Це змусило вчених задуматися про те, чи не використовують рослини і бактерії квантові ефекти для підвищення ККД фотосинтезу.

Про те, як вчені друкують фігури з води, дивіться на відео нижче:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: gogetnews.info

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів