Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Любителі "глибокодумних" цитат у соцмережах володіють низьким рівнем інтелекту – вчені

Психологи спробували відповісти на запитання, чи є одні люди більш сприйнятливими до надихаючих цитат, ніж інші

Любителі "глибокодумних" цитат у соцмережах володіють низьким рівнем інтелекту, фото AFP
Любителі "глибокодумних" цитат у соцмережах володіють низьким рівнем інтелекту, фото AFP

Вчені експериментальним шляхом визначили, що любителі вивішувати в соціальних мережах "глибокодумні" вислови на тлі пейзажів володіють низьким рівнем інтелекту і частіше вірять у паранормальні явища і теорії змови.

Як пише Лента.ру з посиланням на Daily Mail, дослідження на дану тему опубліковано в журналі Judgment and Decision Making.

У статті "Про сприйняття і розпізнавання псевдомудрості нісенітниці" психологи спробували відповісти на запитання, чи є одні люди більш сприйнятливими до надихаючих цитат, ніж інші. Вони показували 845 добровольцям "глибокі" думки ("Ти сильний настільки, наскільки сильний твій наступний хід", "Посеред руху і хаосу зберігай спокій всередині себе"), знайдені в Інтернеті і згенеровані випадковим чином (на спеціальному сайті). До таких думок були додані очевидні твердження (наприклад, "новонародженим потрібно приділяти особливу увагу", "більшості людей подобається музика").

Виявилося, що фіктивні (згенеровані комп'ютером) і реальні надихаючі цитати учасники дослідження не відрізняють, і всім їм ставили приблизно однакові оцінки за шкалою "глибина думки" (високі в порівнянні з оцінками тривіальних висловлювань). Далі всі учасники експерименту пройшли серію психологічних тестів і заповнили анкету з питаннями про власні вірування.

Цінителів "глибокодумних цитат" (що дали їм високу оцінку) виявилося приблизно 27 відсотків. З'ясувалося, що всі вони "не схильні до рефлексії, гірше рахують, повільніше думають і вирішують завдання, частіше дотримуються релігійних вірувань і забобонів, схильні до віри в всесвітню змову".

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів