Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Маловивчений вірус загрожує людству епідемією ідіотії

Епідемія маловивченого вірусу створила загрозу масової ідіотії

Зараження відбувається через укуси комарів, фото: elementy.ru
Зараження відбувається через укуси комарів, фото: elementy.ru

Бразильська влада стурбована швидким поширенням вірусу Зіка. Мікроорганізм, який вважався відносно нешкідливим, пов'язали з численними випадками мікроцефалії (вроджене зменшення розмірів мозку і черепа, яке призводить до розумової відсталості). Про це повідомляє Science News.

Потрапивши в 2015 році з Африки та Азії до Південної Америки, вірус Зіка дуже швидко поширився по материку. Зараження відбувається через укуси комарів, поширених як у південноамериканських країнах, так і в Північній Америці (тому є ризик проникнення Зіка в США).

Вірус вважається відносно новим і вакцина від нього ще не отримана. Він призводить до розвитку лихоманки Зіка, симптомами якої є висипання на шкірі і жар. В цілому симптоматика схожа з лихоманкою Денге (віруси, що викликають обидва захворювання, належать до сімейства Flaviviridae), проте симптоми Зіка більш м'які і проявляються не у всіх заражених.

Бразильські фахівці зв'язали діяльність вірусу Зіка з розвитком мікроцефалії у новонароджених. Так, вірус був виявлений в амніотичній рідині плода, а також у тканинах дітей-мікроцефалів, що загинули відразу після народження.

"Це говорить про те, що вірус здатний проникати через плаценту від зараженої матері, вражаючи плід. Можливо, він атакує нервові клітини. Якщо це трапляється під час ключової фази розвитку мозку і нервової системи (перші три-чотири місяці вагітності), загальний розмір мозку буде сильно знижений, що призведе до мікроцефалії", – заявила Патрісія Гарсес (Patricia Garcez), нейробіолог з Федерального університету Ріо-де Жанейро.

Однак на сьогодні прямий зв'язок між вірусним зараженням і розвитком мікроцефалії не доведений. Зараз бразильські дослідники працюють над з'ясуванням деталей впливу Зіка на розвиток головного мозку. Для цього Гарсес і її колегами використовується метод "мозкоподібних структур", отриманих зі стовбурових клітин з метою моделювання процесів розвитку мозку в лабораторних умовах. Даний метод добре зарекомендував себе при дослідженні генетичних механізмів виникнення мікроцефалії.

Мікроцефалія – це зменшення розмірів головного мозку і черепа, що викликається порушеннями в розвитку. Дане захворювання пов'язане з різними формами розумової недостатності, затримками росту і розвитку, поганим навчанням та порушеннями рухових функцій.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: Lenta.ru

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів