Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

На дні озера виявили величезний таємничий замок

Археологи знайшли справжній замок, який розташований на дні другого за величиною озера


Палац під водою. Фото:
Палац під водою.
Фото:

У різних куточках світу можна почути чимало легенд про затоплення міста, проте в кінці минулого року, після десятиліття пошуків археологи знайшли справжній замок, який розташований на дні другого за величиною озера Близького Сходу.

Археологи з Університету Ван Юзюнці Йіл оголосили про неймовірному відкритті в листопаді 2017 року. Величезний замок віком 3000 років зберігся глибоко в озері в прекрасному стані. Перед тим як зробити це відкриття дослідники тісно співпрацювали з незалежною командою водолазів.

Загублені підводні міста і замки є популярним мотивом в фольклорі і легендах по всьому світу. Також нерідко розповідають про стародавні монстрів, які переховуються в глибоких озерах.

Тахсин Цейлана, глава дайвінг-команди, що бере участь в проекті, сподівався знайти в озері Ван монстра, але замість нього знайшов загублене місто. "Ходили чутки, що під водою може щось бути цікаво, але більшість археологів і музейних службовців запевняли нас, що ми нічого не знайдемо", передає
sciencealert.

Замоктягнеться приблизнонакілометрімаєстінивисотою3-4метри,якізнаходятьсявхорошомустані,навітьперебуваючивлужнихводахозера.

На думку дослідників, ця споруда відноситься до втраченої цивілізації Урарту, яку також називають Королівством Вана. Це державне утворення процвітало в регіоні з 9 до 6 століття до н.е.

Однак протягом тисячоліть рівень озера різко коливався. Дослідники вважають, що за часів Урарту рівень води був набагато нижче, а з часом повільно піднявся і покрив частину міста.

Інші частини древнього поселення значно вище, навіть вище поточної берегової лінії, і є предметом археологічного вивчення. У минулому році команда виявила сталагміти на площі в 4 км і надгробки з епохи сельджуків (приблизно 1000 років тому).

Раніше в цьому році водолази оголосили про виявлення радянського корабля, який потонув в 1948 році. Команда не змогла з'ясувати, наскільки глибоко приховані стіни під шаром мулу.
Подальші роботи під поверхнею озера дозволять дізнатися більше про структуру споруди і людей, які там жили.

Про те, чому замок графа Дракули знову виставили на продаж, дивіться на відео нижче
:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів