Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

На Марсі знайшли роз'їдаючий скелі кислотний туман

Дослідники порівняли кислотний пар з Червоної планети з отруйним туманом, який утворюється на Гаваях при виверженнях вулкана Кілауеа

Червона планета відкриває нові секрети. Фото: NASA
Червона планета відкриває нові секрети.
Фото: NASA

Американські дослідники, використовуючи дані з марсохода Spirit, виявили на Червоній планеті сліди отруйного туману, який роз'їдає скелі в районі кратера Гусєва. Про це повідомляється на сайті Американського геологічного товариства.

Вчені аналізували показники зі спектрометра альфа-частинок і рентгенівського випромінювання (APXS) і з месбауерівського спектрометра віддаленого доступу – встановлених на марсоході інструментів, призначених для аналізу мінералогії заліза на поверхні Червоної планеті.

Дослідникам виявили в скельних породах високе співвідношення окисленого заліза до загального залозу. При цьому незвичайний розкид цих порід спостерігався в межах обмеженої території. Подальші дослідження показали, що ці породи втратили кристалічну структуру. Вчені висунули гіпотезу, згідно з якою це сталося через вплив кислотних парів, що утворилися при вулканічних виверженнях на Червоній планеті.

Механізм процесу дослідники описали наступним чином: кислотний туман вилуговує частина гірських порід, залишаючи від них тільки "скелет", з якого поступово віддаляється волога. Згодом сонячне світло впливає на отриману субстанцію, окислюючи залізо, що міститься в ньому, пропорційно кількості одержуваного світла. Саме це і пояснює високе співвідношення окисленого заліза до загального залозу.

Дослідники порівняли кислотний пар з Червоної планети з отруйним туманом, який утворюється на Гаваях при виверженнях вулкана Кілауеа.

Марсохід Spirit працював на Марсі з 4 січня 2004 року по 22 березня 2010 року, після чого вийшов з ладу.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Lenta.ru

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів