Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

NASA оголосило про існування гейзерів на супутнику Юпітера

Нові докази були отримані після аналізу даних із зонда Галілео

Супутник Юпітера. Фото: NASA
Супутник Юпітера.
Фото: NASA

Вчені на чолі з астрономом Сіаньже Цзя стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на одному з чотирьох найбільших супутників Юпітера – Європі.

Нові докази були отримані після аналізу даних із зонда Галілео, зібраних більш ніж два десятиліття тому.

Група вчених проаналізувала дані, зібрані магнітометром і інструментом PWS (Plasma Wave Spectrometer) на апараті Галілео під час польотів над Європою в 1997 і 2000 роках. Дослідники виявили, що під час прольоту 1997 року магнітометр зареєстрував недовгі коливання магнітного поля Європи, а спектрометр виявив невеликі зміни щільності плазми.

Дослідники створили тривимірну магнітогідродинамічну модель цієї події і на її основі зробили висновок, що, пролітаючи досить близько до поверхні Європи, Галілео міг випадково опинитися над одним з її потужних гейзерів.

Іншими словами, незвичайні показники стану плазми були зафіксовані через те, що Галілео в той момент пролетів через хмару пари, яка виникла на Європі після викиду води з гейзерів.

Цікаво, що Маргарет Ківельсон, головний дослідник результатів магнітометра Галілео, ще наприкінці 1990-х років припустила, що під крижаною поверхнею Європи існує океан рідкої води, проте її розрахунки тоді не були взяті до уваги.

Європа – найменший з чотирьох найбільших супутників Юпітера. Її радіус на 200 кілометрів менше радіуса Місяця, а орбіта перебуває приблизно за 670 тисяч кілометрів від газового гіганта. Особливий інтерес до цього небесного тіла виник наприкінці 1990-х років, коли на основі аналізу магнітного поля супутника, проведеного Галілео, було передбачене існування підлідного океану.

Про те, коли подорожі в космос стануть доступними для всіх, дивіться на відео нижче:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів