Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

НАСА показало "безплідні землі" Плутона

На зображеннях можна побачити деталі рельєфу карликової планети

НАСАотримало новізнімкиПлутона, зробленістанцієюNew Horizons.За словами вчених,в найближчі десятиліттялюдство непобачитьзнімківцієїкарликової планетикращої якості.З отриманихфотографійНАСА склалавідеопрольотуNew Horizonsнад горамиаль-Ідрісі(неофіційноназванимина честьарабського географаМухаммадааль-Ідрісі).

На зображеннях, а такожзмонтованомуз нихвідео, можна побачитидеталі рельєфукарликової планети.Зокрема,наних помітні"безплідні землі"Плутона:загостренікрижанівершини (гори), долиниміж ними, а такожмозаїчнаструктурасерцякарликової планети(платоСупутника).

Знімки, які мають дозвіл до 77-85 метрів на піксель, зроблені 14 липня 2015 за допомогою наукових інструментів LORRI і MVIC за 15 хвилин до максимального зближення станції з Плутоном на відстані близько 17 000 кілометрів від нього.

Якість отриманих знімків в шість разів вище, ніж зображень, використаних раніше для складання глобальної карти Плутона, і в п'ять разів краще, ніж фотографії Тритона (супутника Нептуна), що є схожим на Плутон небесним тілом, знімки якого зробила в 1989 році станція Voyager 2.

Автоматична міжпланетнастанціяNew Horizons5 вересня 2015почалапіковуфазупередачі даних, отриманих під часосновногоетапу досліджень14 липня, колиапарат виявивсяна максимальноблизькій відстані відПлутона ійого супутників.Напередачу кількохгігабайт данихпіде близькороку.

В даний часстанція знаходитьсянавідстані більше 5мільярдів кілометріввід Землі.Очікується, щов 2019 роцівона досягнепланетоїда2014MU69на відстані1,6мільярда кілометріввідПлутона впоясі Койпера.До цьогооб'єктуNew Horizonsможе попрямуватипіслякарликової планети.МісіяNew Horizonsповинна завершитисяв середині2020-х років.

Основне завдання New Horizons – вивчення Плутона і його супутника Харона. Наукове обладнання, встановлене на станції, призначене для збору даних про можливу наявність магнітосфери у карликової планети, склад її атмосфери, будову поверхні, а також про взаємодію з Хароном.


Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: Lenta.ru

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів