Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

NASA показало знімок озера на Плутоні

До своїх висновків дослідники прийшли за допомогою комп'ютерного моделювання та аналізу даних зі станції New Horizons

Рідини могли існувати на поверхні Плутона в минулому/NASA
Рідини могли існувати на поверхні Плутона в минулому/NASA

Палеонтологи запідозрили існування на Плутоні річок і озер з рідкого азоту. На це вказують знімки і дані зі станції New Horizons.

Вчені припускають, що в минулому, коли температура і тиск на Плутоні були вищі, ніж сьогодні (приблизно до рівня однієї десятої частини атмосферного тиску Землі на рівні океану), на його поверхні могли існувати річки і озера з рідкого азоту. В даний час ці утворення можуть ховатися під товщею водяного льоду (на глибині від кілометра).

До своїх висновків дослідники прийшли за допомогою комп'ютерного моделювання та аналізу даних зі станції New Horizons (серед яких були і знімки). Модель вчених враховує зміни атмосфери карликової планети, зокрема зменшення її щільності і температури з плином часу.

"Рідини могли існувати на поверхні Плутона в минулому, – прокоментував представлений на конференції знімок глава місії New Horizons Алан Штерн. – Важко придумати альтернативну модель, яка б пояснювала спостережувану морфологію".

В даний час вісь власного обертання Плутона знаходиться під кутом 120 градусів до площини його орбіти (для Землі цей показник дорівнює 23 градусам). Це означає переважання на карликовій планеті тропічного клімату. Приблизно 800 тис. років тому вісь Плутона була нахилена на 103 градуси.

Зміна нахилу осі призвела до міграції тропіків в сторону полюсів Плутона, а його арктичних регіонів – в бік екватора. Такими процесами вчені пояснили появу на карликовій планеті темної області поблизу екватора – єдиного тропічного регіону, який не змінюється з плином часу.

Станція New Horizons в даний момент знаходиться на відстані декількох мільярдів кілометрів від Землі. Очікується, що в 2019 році вона досягне планетоїда 2014 MU69, що знаходиться на відстані 1,6 млрд км від Плутона в поясі Койпера. Місія New Horizons повинна завершитися в середини 2020-х років.

Основне завдання New Horizons – вивчення Плутона і його супутника Харона. Наукове обладнання, встановлене на станції, призначене для збору даних про можливу наявність магнітосфери у карликової планети, складі її атмосфери і будову поверхні, а також про взаємодію з Хароном.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: уніан

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів