Головна Сьогодні

Не Рамзес: гігантська статуя, знайдена в Єгипті, зображає іншого фараона

Влада вже повідомила про помилку, уточнивши, що статуя належить Псамметиху I


Статуя належить фараонові Псамметиху I. Фото<
Статуя належить фараонові Псамметиху I. Фото<

На початку березнянаоколиціКаїраархеологивиявилиуламкигігантськоїцарськоїстатуї.Якогосамефараонавоназображує-довгоне думали:всінепряміознакиговорилипро те,щоцеРамзесIIВеликий,одинзнайзнаменитішихцарівДавньогоЄгипту,що правиввXIIIстоліттідонашоїериівідомий,крім іншого,своєю любов'юдомонументальної архітектури.

Читайте також: В Каїрі зі скандалом дістали з землі гігантську статую Рамзеса II

Через тижденьєгипетська владаповідомилапро помилку:колос-не Рамзес.

ХаледЕль-Анані(Khaled El-Аnany),міністру справахстарожитностейта культурної спадщиниЄгипту,заявив:"Високаймовірність,щоцеПсамметихI".

Раніше повідомлялось, що в Єгипті археологи знайшли величезну восьмиметрову статую одного з найбільш відомих древнєєгипетських фараонів – Рамзеса II. СкульптурурозкопалибіляруїнхрамуРамзесаIIвстародавньомумістіГеліополіс,розташованомувсхіднійчастиніКаїра.

Вікстатуїоцінюєтьсябільшніжвтри тисячіроків.ВідкриттязробиливченізЄгиптуіНімеччини.

ПсамметихIвідомийнабагатоменше,ніжРамзесII,протеміжнимиєбагато спільного.Обидвабули"довгожителями"наєгипетськомутроні-Рамзесправивбільше60років,Псамметих-більше50-ти.ОбидвапринеслиЄгиптупроцвітанняістабільність.Обидвавважаютьсянайбільшимифараонамисвоїхдинастій-дев'ятнадцятоюідвадцятьшостоювідповідно.

Однакрізницяміжперіодамиїхправліннявельмизначна,600років:РамзесIIправилвXIIIстоліттідонашоїери,ПсамметихI-вVIIстолітті,між664і610рокамидонашоїери.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Вести.Ru

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти